1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
A tünetet okozhatja túlsúly, de idegrendszeri probléma, vagy más megbetegedés is. pontos diagnózist alapos vizsgálat adhat. Ha a madár nyilvánvalóan kövér, úgy diéta szükséges vitaminkiegészítéssel,ami ajánlott a vedlés miatt is. A kanáriknál viszonylag gyakori a torokatka megjelenése, ami okozhat köhögésszerű tünetet. Ezt szintén szakember tudja megállapítani egy kivizsgálás során.
Üdvözlöm, A görényeknél nagyon gyakori a szőrhullás és a szőrtelen terület rágása is, ezt többféle betegség is okozhatja. Érdemes lenne a görényt alaposan kivizsgálni. Üvözlettel Éva
Kredves Gazdi, csak azt felejtette el megírni, hogy milyen növényt rágott meg a madár, ez ugyanis a lényeg. Ezek a gyakori mérgező növények (macskára, kutyaára, papagájra egyaránt) http://www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyitas/macska-mergezesek-mergezo-novenyek/5305/ Ha ezek valamelyikéből evett, vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A véres vizeletürítési panaszoknál mindig tisztázni kell a gazdival, hogy milyen vér is az ami ürül. Friss, élénk piros színű, vagy már bomlott, sötét. Az, hogy vér van a vizeletben jelentheti a húgyhólyag gyulladását. Ha a húgyhólyag be van gyulladva akkor egy hosszabb antibiotikum kúrát kell végigszedni a cicának. Persze ha az antibiotikumkúra után is előjön a véres vizelet, akkor érdemes csináltatni egy hasi ultrahang felvételt, hogy egy esetleges húgykő jelenlétéről meggyőződjünk.
Tisztelt Érdeklődő! Elképzelhető, hogy a hím "hibája", ám ez nem tudható biztosan, a vérzés utalhat a nőstény "hibájára" is, sajnos ez bizonytalan. Az ellésnél három dologgal lehet segíteni, az első a nyugalom - a hímtől külön, árnyékos, búvóhelyes lakó-alkalmatossággal; a második (már komolyabb) a kalcium injekció, de ezt ki kell számolni súlyra pontosan; a harmadik az Oxitocin nevű gyógyszer, de ezt csak állatorvos írhatja fel, és (úgy tudom) csak bejegyzett tenyésztőknek adják ki hivatalosan(!). A kalcium -bár nem olyan hatékony, mint az oxitocin- az esetek túlnyomó többségében megoldja a problémát, segít ellazítani az izomzatot. Adható oldatlan pezsgőtablettaként, vagy -emberi gyógyszertárban kapható- fiolából inzulinos tűvel bőr alá. Ugyan így adandó be az oxitocin is, de érdemes megkérni egy állatorvost, hogy mutassa meg pontosan hogyan kell. Bízom benne, hogy nem lesz szükség ilyesféle kezelésekre, és épségben világra jöhetnek az apróságok. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)