1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Fontos lenne tudni, hogy mióta tart ez a probléma. Születésétől fogva, netán csak napok-hetek óta jelentkezik ez a dolog? A bepisilésnek sok oka lehet: gerincvelő működészavara, mechanikai elzáródásból származó vizeletürítési rendellenesség, veleszületett probléma, hormonális zavar. Mivel írta, hogy éjszakánként pisil be, megvizsgálhatnánk azt a tényt, hogy mikor történik az etetés, ahhoz képest mikor és hányszor viszik le a kutyust a kis- és nagydolgát elvégezni. Elképzelhető, hogy csupán ennek az apró problémának a rendezésével megszűnik az éjszakai bepisilés DE A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok (a leveléből ez nem derült ki, de gondolom nincs ivartalanítva). A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Őszinte leszek! A Shotapen egy antibiotikum, ami bakteriális fertőzések kezelésére jó. Ha ettől jobban lett a cicája, akkor ez azt jelenti, hogy vélhetőleg erre a szerre érzékeny kórokozók által okozott légzőszervi gyulladása lehetett a cicának. A Depedin pedig általános gyulladáscsökkentő szteroid készítmény, ami "mindenre jó". Ebből számomra viszont nem derül ki, hogy valóban légcsőszűkülete lenne a cicának. Illetve, lehetett ilyen, de csak a nyálkától, ami valószínűleg részben eltűnt, így csökkent az időleges "szűkület". Szóval, jó lenne előbb ezeket a kérdéseket tisztázni a helyi állatorvossal mielőtt műtétről beszélnénk.
A vadalakú hímet nem valószínű, hogy zavarja a méretkülönbség a standard tojó és közte. Ha nem üli a tojásokat a madár, akkor azok nem indulnak be, így tűnhetnek magtalannak is. Amikor elkezdődik a tojásrakás, akkor a táplálékhoz ne adjon a következő kb.két hétben "E" vitaminban gazdag eleséget, se fehérjedús lágyeleséget, így hátha nem kezdenek új párzásba a madarak.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. A bágyadtság és étvágytalanság már eléggé aggasztó és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás az mindenképpen javasolt, ha nem szeretnák tenéyszteni. Megkönnyítik az életét. Ha a szobatiszta kutya hirtelen ismét bepiszkít, akkor először azt kell tisztázni, hogy nem beteg-e. Ha nem, akkor ennek okát a kutya pszichéjében kell keresni.Tehát irány az állatorvos.