1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A leíás alapján azt már tudhatjuk hogy mindkét kutya fedezte. A kutyáknál megtörténhet hogy a születő kölykök több apától származnak, tehát 3 eredmény lehet: csak tacskók,csak keverékek vagy mindkettő születik. Miután a két fajta erősen eltérő kinézetű, a kölykökön látszani fog hogy melyik csoportba tartoznak.
Kedves Mónika! A kúraszerűen adagolt hormonkészítmények egy-két alkalommal minden gond nélkül adhatók, de minél huzamosabb ideig kapja a kutyus ezt a terápiát, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a mesterségesen adagolt hormonnak lehetnek nemkívánatos, káros mellékhatásai. Jó lenne valami egyéb megoldást is keresni, - esetleg az alternatív gyógymódok közül! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Attól függ, milyen sérvről van szó. A köldöksérv rendszerint nem túl nagy méretű, és pici műtéttel orvosolható. Lágyéksérv esetén (különösen, ha nagy méretű) már jelentkezhet probléma, különösen gyenge hasfal esetén. A legjobb lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék.
Gennyes méhgyulladás műtéte után egy ideig még előfordulhat, hogy a méhcsonkból ürül némi gennyes váladék. A fokozott étvágy, vízivás, vizeletürítés, egyidejű szimmetrikus szőrritkulással, kopaszodással alapos gyanúját kelti a Cushing betegségnek> Ez egy hormonális megbetegedés, melyet a mellékvese rendellenes működése okoz. Mindenképpen vigye a kutyust állatorvoshoz. A betegséget vérlabor vizsgálattal,speciális tesztekkel, hasi ultrahangos vizsgálattal lehet diagnosztizálni, és rendelkezésre áll gyógyszer is a kezeléshez, amennyiben nincs szükség műtétre, vagy az nem megoldható.
Szinte biztos, hogy a hátsó fogakkal van probléma. Ezek gyakran túlnőnek, sebeket okozva a pofa nyálkahártyán és a nyelven, emiatt már csak a puhább dolgokat eszi szívesen az állat. El kéne vinni egy rágcsálókhoz is értő állatorvoshoz vizsgálatra és esetleges fogkorrekcióra.