1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A Lyme-kór általában jól kezelhető (3-6 hét antibiotikum), legtöbbször meggyógyulnak a kutyusok. A kezelés sikerességét vérvétellel is igazolni kell. Előfordul azonban, hogy gyógyszert kell váltani. Sajnos bélrendszeri panaszok előfordulhatnak (mint minden antibiotikum szedése esetén), probiotikum szedése ezért javasolt. Bizonyos savcsökkentők ugyanakkor ronthatják a doxiciklin felszívódását. Sajnos nem létezik 100%-os megoldás a kullancsok ellen, ezért bármelyik szernél "becsúszhat" 1-1 kullancs.
A kérdést nem igazán értem, mert ha jól számolom, akkor eddig is volt már 9 db tél és a kutya még mindig él. - A pokróccal előtte át kellene törölni, simítani, hogy jól átvegye a kutya saját szagát. - A jutalomfalat beszórást folytatni kellene. - Az autó ülés burkolatát, vagy legalább egy akkora felületét mint amekkora a kutyaház belső alapterülete, le kellene szedni és azt beletenni a kutyaházba. Valahogyan úgy, mint ha az lenne benne egy matrac. - Napközben mint engedelmességi gyakorlatot csinálni vele, pozitív megerősítéssel, hogy egyre több időt "MARAD !" - jon bent.
Kedves Gazdi! Ez az állapot csak alapos fizikális vizsgálat, esetleges kiegészítő vizsgálatok (RTG, UH) és pontos kórelőzmény ismeretében ítélhető meg. Kérjük, keresse fel állatorvosát mielőbb! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Esetleges sérülés, netán izgalmi állapot jele lehet. Alaposan nézze át a nimfa lábát, ha beágyazódott tüskét, idegen anyagot lát, vigye állatorvoshoz.
Váltson tápot! Üdv