1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Nagyon sürgősen vigye állatorvoshoz!
Kedves Noémi! A kennel köhögés valóban lehet makacs lefolyású betegség. A gyógyulásban az immunerősítők, gyulladáscsökkentők, köhögéscsillapítók, és megfelelő antibiotikumok segíthetnek. Fontos a köhögés okaként kizárni a szív eredetet, valamint hosszas, nem szűnő köhögés esetén légcső és tüdő RTG készítése is indokolt lehet, valamint esetleg mikrobiológiai mintavétel, hogy pontosan lehessen tájékozódni a fertőzés okáról.
A szarv növekedését elsősorban genetikai tényezők befolyásolják és kevésbé függ a táplálástól. Türelmet javaslok és a várva várt szarvak hamarosan kifognak nőni.
1./ a) Megpróbálhatja az anya macska nyálával, szőrének illatával preparált törlőkendővel áttörölni a picit és a továbbiakban mellőzni, hogy az Ön 'ember szaga' kerüljön rá. b) Megpróbálhatja az anya macska emlőit kicsit megnyomni, hogy néhány csep anyatej jelenjen meg és akkor a pici száját odatenni - segítve a szopás/szoptatás folyamatának megindulását. 2./ Ha a próbálkozásaok nem vezettek eredményre, akkor - mesterséges táplálékbevitel nélkül - kicsik a túlélés esélyei.
Igen lehet allergia is, (külső- vagy belső okok is lehetnek) de más jellegű bőrbetegség is. Hasonló tüneteket produkálhatnak azok a kutyák is akik 'unalmukban' vagy valamilyen stresszhelyzet okán kezdik el nyalogatni, rágni valamilyen testrészüket.