1476. Ősmadarak rejtélye
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok jellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most az afrikai házisikló és a kaliforniai királysikló terráriumi tartásával ismerkedhetünk meg.
Amikor ellátogatunk a kennelbe, hogy kiválasszuk az eladó kutyák közül azt a kutyakölyköt, aki legjobb barátunk lesz hosszú éveken át, nincs könnyű dolgunk, hiszen az egyik guruló szőrpamacs tündéribb, mint a másik. Nevet találni az új kiskutyának pedig még ennél is nehezebb feladat!
Az egyre népszerűbb Jack Russell terrier nem hiába talál egyre több családban otthonra: kedves, játékos, intelligens, nagyon aktív kutya, ám tudni kell, hogy személyisége és mozgásigénye rendkívüli. Nézzük, kiknek is ajánljuk ezt a különleges ebet!
Nincs is nagyobb öröm a családban, mint amikor várandós kedvencünknél megindul a szülés, és egymás után bújnak elő az apró kölykök...na de rögtön tizenhét?
Kedves Gazdi! Ez minden valószínűség szerint egy veleszületett szőrfejlődési rendellenesség áll a háttérben. Ennek pontos okát csak bőrkimetszés utáni szövettani vizsgálattal lehet tisztázni és lehetséges kezelési módozatokat meghatározni. Üdvözlettel Dr Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm!! Mindenképp azonnal elkellene vinni őt megfelelő egzotikus állatorvoshoz, aki hörcsöggel is foglalkozik. Helyileg merre vagytok? Akkor úgy küldöm az adott helyen ki az aki ért hozzá. Enni, inni eszik? Innen sajnos nemtudom megmondani mi történhetett. Esetleg lépj be fbon a hörcsög imádók csoportba és ott könnyebben tudunk segíteni és egy listát is tudok küldeni az orvosokról.
Szerintem ez hiperpigmentáció. Nézesse meg állatorvossal, mert ennek allergiás vagy hormonális háttere is lehet. Hasonló kérdés: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/fekete-foltok-a-kutya-boren/11900/
Kedves Richárd Egészen biztos, hogy mindketten lányok? A nőstények is szoktak egyébként így viselkedni egymással. Itt mivel nagyon pici a korkülönbség, így vélhetően nem tudják eldönteni ki a domináns. Mekkora ketrecben élnek? Sokat segít egy minél nagyobb alapterületű ketrec, de minimum 100 vagy 120 cm-es. A ketrecet minél izgalmasabb kell berendezni, faházak, emelet, az emeletre is lehet tenni bújókat, foteleket. Ezen felül pedig több kisebb kupac szénát is rakj be a ketrecbe, hogy elfoglalják magukat. Ha mindezek sem segítenek, akkor érdemes egy ivartalanított hímet örökbefogadni, ő majd rendet tesz a lányok között. De ez esetben fontos, hogy a hím ivartalanítva legyen és a műtét után legalább 2 hét teljen mire találkozik a lányokkal. Bevezetés a tengerimalac tartás rejtelmeibe
Kíváncsivá tett hogy ugyan milyen oltásokat kapott a kutya 6 hetes korig? Az oltások egyébként pótolhatóak és megfelelő védettséget lehet kialakítani bármely életkorban. Nulláról kell indítani az oltási sorozatot. Ajánlott oltási program kutyáknak