1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
A kutya lehetséges, hogy félelmi agressziót mutat! Tehát félelemből „támad” / ugat! Ez a kutya bizonytalanságából fakad. Igazából célszerű lenne taktikát váltanod, teljesen máshogy kellene viselkedned! Tisztában kell lennie a kutyádnak azzal is, hogy Te döntöd el – mint falkavezér –, hogy mikor kell támadni / menekülni / megijedni stb., illetve tisztában kell lennie azzal, hogy minden helyzetben Nálad kell menedéket keresnie!!! Hogyan legyek falkavezér? c. cikksorozatunkat ajánlom >> Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái >> Pánikbeteg, szorongó kutya >> Ami célszerű, ivartalanítani a kutyust, helyreállítani a rangsort a családban (falkavezér cikk), ha nem tudják, hogyan kell egy kutyát helyesen nevelni, el lehet menni kutyasuliba, ha erre nincs idejük, választhatják az e-oktatást: www.4tappancs.hu (http://www.4tappancs.hu/4_2_2.html)
Kedves Andi, Az agyhártyagyulladás baktérium okozta fertőzés, amelyet seb vagy tályog (például középfülben) indukálhat. Tünetei: magas láz, dülöngélés, izomrángások. Ha sikerül korán felismerni a betegséget és megkezdődik a kezelés, akkor jó esély van a gyógyulásra
Kedves Gazdi! Ez így sajnos nagyon kevés információ. nem tudjuk mennyi idős a cica, milyen nemű, ivartalanított-e vagy sem, szobacica vagy kijáró, megvan-e minden oltása stb. Mióta van önöknél, ez is számítana. Egyébként az, hogy regaszkodó lett, nem rossz dolog. Ha aggódnak, vigyék el a cicájukat álltorvosukhoz.
Kedves Érdeklődő! Ahogyan az emberre, úgy az állatokra is erősen hatnak az időjárási viszonyok, frontok. Valószínűnek tartom, hogy csupán arról van szó, hogy készül a téli álomra, ami náluk nem úgy zajlik, mint pl. a medvéknél, hogy 2-3 hónapig nem is látni őket, hanem jelentősen csökkent az aktivitásuk, egy-két napra el is tűnhetnek a vackukban, ez önmagában nem utal semmilyen problémára. Ha azonban nem akar enni, vagy nem tud rendesen járni, felborul, egyensúlyát veszti, érdemes elvinni állatorvoshoz, de nem tartom valószínűnek, hogy ilyesmi előfordulna. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Sajnos elfelejtette megírni, hogy a kutyusa kan vagy szuka. Ha kan kutya, a szóba jöhető betegségek: prosztata megnagyobbodás, prosztata gyulladás, vérömléses húgyhólyag-gyulladás, esetleg véralvadási zavarok. Ha szuka kutya, húgyhólyag-gyulladás, húgykövesség, véralvadási zavarok. Bármilyen ivarú kutyáról van szó, a vérvizsgálatot elengedhetetlennek tartom, valamin a hasi ultrahang vizsgálatot is annak érdekében, hogy meg tudjuk állapítani a vérvizelés valódi okát. Ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, sokkal több információ kellene a véres vizeleten kívül a kutya általános állapotáról is. Mindenképpen a fentiekben felsorolt belgyógyászati és laborvizsgálatok elvégeztetését javaslom a kutyusán. Irány az Állatorvos!!