1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Ez nem depresszió hanem idült gyomor-bélgyulladás. Azt javaslom hogy a bélsárból csináltassanak egy parazitológiai és bakteriológiai laborvizsgálatot és annak eredménye alapján célzottan kell kezelni a kutyát. Bélflóra stabilizálók rendszeres adása is indokolt lehet.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.Ha valóban rühös, akkor a többi cica is elkaphatja.
Kedves érdeklődő! Nehéz ügy, mert állatorvos nélkül ezt nem valószínű, hogy kezelni lehet, amikre biztosan szüksége lenne: - féreghajtás (negyedévente) - élősködőktől való mentesítés (bolhák, tetvek) Ha tudja, vigye állatorvoshoz.
Penészgátlót (Xantakridin) lehet tenni a vízbe. Valószínűleg nincs rendesen beállítva az akvárium..
A péniszelőesés időnként előfordul. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a kutyának. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.