1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A Lyme-kór általában jól kezelhető (3-6 hét antibiotikum), legtöbbször meggyógyulnak a kutyusok. A kezelés sikerességét vérvétellel is igazolni kell. Előfordul azonban, hogy gyógyszert kell váltani. Sajnos bélrendszeri panaszok előfordulhatnak (mint minden antibiotikum szedése esetén), probiotikum szedése ezért javasolt. Bizonyos savcsökkentők ugyanakkor ronthatják a doxiciklin felszívódását. Sajnos nem létezik 100%-os megoldás a kullancsok ellen, ezért bármelyik szernél "becsúszhat" 1-1 kullancs.
A kérdést nem igazán értem, mert ha jól számolom, akkor eddig is volt már 9 db tél és a kutya még mindig él. - A pokróccal előtte át kellene törölni, simítani, hogy jól átvegye a kutya saját szagát. - A jutalomfalat beszórást folytatni kellene. - Az autó ülés burkolatát, vagy legalább egy akkora felületét mint amekkora a kutyaház belső alapterülete, le kellene szedni és azt beletenni a kutyaházba. Valahogyan úgy, mint ha az lenne benne egy matrac. - Napközben mint engedelmességi gyakorlatot csinálni vele, pozitív megerősítéssel, hogy egyre több időt "MARAD !" - jon bent.
Kedves Gazdi! Ez az állapot csak alapos fizikális vizsgálat, esetleges kiegészítő vizsgálatok (RTG, UH) és pontos kórelőzmény ismeretében ítélhető meg. Kérjük, keresse fel állatorvosát mielőbb! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Esetleges sérülés, netán izgalmi állapot jele lehet. Alaposan nézze át a nimfa lábát, ha beágyazódott tüskét, idegen anyagot lát, vigye állatorvoshoz.
Váltson tápot! Üdv