1601. Pitypangtúra lesz Budakeszin
Sajnos most a július kimaradt, de így legalább új erővel kezdhetjük az augusztust, aminek alkalmával az első hétvégén, azaz 07-én, vasárnap, újabb túrát indítunk.
Sajnos most a július kimaradt, de így legalább új erővel kezdhetjük az augusztust, aminek alkalmával az első hétvégén, azaz 07-én, vasárnap, újabb túrát indítunk.
A magyar gazdik nem tudják, hogy kedvencük már 7 éves kor felett időskorba lép – derült ki az ELTE Etológia Tanszék és a Pro Plan nyáron elvégzett közös kutatásából.
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
A következő cikkben olyan információkat szedtünk össze néhány állatfajról, amelyeket valószínűleg meglepőnek és érdekesnek fogsz találni.
Egy sérülés lehetett rajta amit valószínűleg elvakart -akár fához dörzsölve -és elfertőződött. A mosás nem tett jót neki, a szövetek begyulladtak. Felületesen jód tinktúrával lehet kezelni és szólni az állatorvosnak.
Aggodalomra nincs ok. Ha a seb esetleg gennyesedne, vigyék állatorvoshoz a kiskutyát. A harapó kutya veszettség elleni oltását azért jó lenne ellenőrizni. Kutyasebek, sérülések, zúzódások kezelése Útmutató 8 hetes kiskutyához Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz
A bélsárpangás megelőzésére magas rosttartalmú tápokat ajánlott etetni. Léteznek a piacon olyan magas rosttartalmú diétás macskatápok, amely összetétele folytán segíti a bélrendszer egészséges működését, rosttartalmának köszönhetően a hasmenéses és a székrekedéses problémáknál egyaránt használható. Érdemes elolvasni az alábbi szorulással kapcsolatos Kérdés-válaszokat is: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/80/keyword=szorulas/
Ha kiskutya jó minőségű, teljes értékű prémium tápot kap, akkor semmilyen kiegészítés nem szükséges, max. a fogváltás időszakában( 4-6 hónapos kor között). Köldöksérvet pedig meg kell, operálni, ez manapság rutin műtét a legtöbb helyen. Tisztelettel, Dr.Fux Attila Megműttessem köldöksérves kutyámat? 8 hónapos németjuhászom túl gyorsan nőtt, jobb könyöke erősen begyulladt
Szőrtüszőgyulladás: Okozhatja demodex atka és különböző baktériumok, Ennek pontos megállapítása csak bőrkaparék laboratóriumi vizsgálatával lehetséges. Ha kiderül a kórokozó akkor a gyógykezelés is adott lesz. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai