1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Értem a megfogalmazását. Saját kutyámmal ugyan ez a "probléma". A párzás próbálgatása az ivartalanított állatokban nem az utódnemzést célozza, hanem egy dominancia viselkedés. Általában válogatás nélkül, szukákkal és kanokkal szemben is imitálja a domináns eb a párzó mozdulatokat. Azt jelenti. " Én vagyok az erősebb, én vagyok a főnök". Erről való leszoktatás nem túl sikeres. Kérje kutyatréner tanácsát.
A leírt jelenség teljesen normális a fogváltáskor, nem kell megijedni emiatt. Azt kell megfigyelni hogy a maradó fogak a tejfogak helyén nőjenek. Különösen a szemfogak hajlamosak a bentmaradó tejfog mellé rendellenesen nőni.Ilyenkor a perzisztáló fogakat ki kell húzatni és így felszabadul a hely a maradó fog részére.Ez persze nem otthoni feladat.
Fajtától függetlenül, ebben a helyzetben a 8-10 óra egyedüllét beláthatatlan problémákat okozhat. Igen fajtaspecifikusan szintén erősen problémás lehet a két állat közös élettérben tartása. NE próbálkozzanak ezzel a sok rizikót tartalmazó "állatmentő" akcióval !!! Rengeteg stresszt spórolhatnak meg Önmaguknak és az állatoknak is !
Kedves Szabina! Fogyást, étvágytalanságot sok minden okozhat. Ha a kishörcsögöt túl stresszes környezet veszi körül, akkor hasmenést, étvágytalanságot, kedvetlenséget figyelhetünk meg náluk. Tehát mindenféleképpen biztosítsuk számukra a nyugodt, és kényelmes légkört. Ha hirtelen változtatunk étrendjükön, vagy nem megfelelően tápláljuk őket, akkor könnyedén emésztőrendszeri zavaraik lehetnek. Ha fogyást, illetve bármilyen testi elváltozást tapasztalunk az állaton, felmerülhet a daganat kialakulásának a veszélye is. Ilyenkor bizonyos esetekben meg is műttethetjük az állatot, továbbá gyógyszeres kezelést is javasolhat az állatorvos.
Kedves Olvasónk, ebben a két cikkbenminden választ megtalál a kérdésére: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/akvarium-betelepitese-noveny-edesvizi-hal/1198/ http://www.haziallat.hu/akvarium/gondozas/akvariumi-novenyek-novenyevo-halak-121/1406/