1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Kedves Gazdi! Hasi sebbel járó műtétek után védőgallért,vagy védőruhát kell használni, hogy a kutya ne tudja piszkálni a sebet, ezzel megelőzve a befertőzést. Ha a seb elfertőződik, nem tud meggyògyulni, az állatnak állandó fájdalmat okoz, ami bágyadtsághoz, agresszivitáshoz vezethet. Az Ön esetében valószínű ez játszódik le. Azonnali műtéti gallér felhelyezést és a seb szakszerű állatorvosi ellátását javaslom. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Az étvágytalansággal járó vitaminhiány csak injekciós vitaminkezeléssel lehet megkísérelni gyógykezelni. akár ez a baja a gekkónak, akár más, érdemes felkeresni egy hüllőkkel foglakozó állatorvost, hogy segíthessen. Ezekben az esetekben általában minél tovább várunk annál rosszabb esélyekkel indul az állat a gyógyulás felé. Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye állatorvoshoz! A füle: lehet atka vagy fülgyulladás! Az, hogy miért váladékozik az orra, sajnos látatlanban nem megálllípítható, mindeképpen vizsgálatot iényel!!
Kedves Gazdi! Lehet atka, vagy fülgyulladás, mindenképpen vizsgálatot igényel. Vigye állatorvoshoz! Kutyáknál gyakori, olykor hosszan tartó, nagyon kellemetlen fülbántalom a fülkagylóra vagy a fülszélre is átterjedő külsőhallójárat-gyulladás (otitis externa). Főképp a hosszúfülű kutyafajták vannak kiszolgáltatva mindenféle gyulladásnak a nyirkos, meleg fülüregben összegyűlő por, idegen testek, rovarok, toklászok, atkák, baktériumok, gombák és a felesleges fülzsír következményeként. A hosszú fülek, az esetlegesen legyengült állapot vagy a rossz fülhigiénia a helyi elhárító mechanizmus túlterheléséhez vezet. Azt sem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a fül a test tehermentesítő, méregtelenítő, „szellőztető berendezése" is, és szükség esetén kiválasztó funkciót is átvehet. A fülfolyás (otorrhea) néha a máj- vagy veseelégtelenség vagy fennálló hólyagelégtelenség visszaszorításának a következménye. Minden esetben alaposan meg kell vizsgálni, hogy elsődleges fülbetegségről, vagy belsőszervi problémák következményeiről van-e szó.
Elképzelhető, hogy segít a dezinfekt, noha inkább élősködők szoktak hasonló tüneket okozni, amik parakillel kezelhetők. A kezelést követően az etetésére figyeljen mindenképp oda, bőséges táplálékot biztosítva a hal számára! A halaid kondícióját addig is sera fishtamin vitaminnal és fagyasztott táplálékkal tudod javítani.