161. Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell
A kiskutyák is olyanok, mint a kisbabák, nem tudják, hova kell "kimenni", hacsak mi meg nem tanítjuk nekik. Megmutatjuk, hogyan neveld szobatisztaságra a kiskutyád!
A kiskutyák is olyanok, mint a kisbabák, nem tudják, hova kell "kimenni", hacsak mi meg nem tanítjuk nekik. Megmutatjuk, hogyan neveld szobatisztaságra a kiskutyád!
Egy csokor vágott virág, a friss rózsa és a tulipán nagyon szépen mutat a vázában, de vigyázat! Kedvenceink is nagyon csábítónak, sőt, ízletesnek találhatják a friss zöldet. Ám egyes virágok veszélyt jelentenek a kutyák és macskák életére! Mindent a szemnek, semmit a mancsnak...
Mivel a legtöbb család kedvenc "találkozóhelye" a konyha, azt gondolhatnánk, hogy madarunknak is itt lesz a legjobb...
A Háziállat Online partnerei, avagy akikkel szívesen működünk együtt.
A baglyok lélegzetelállító teremtmények és bár többnyire taníthatók és jól kezelhetőek, mégis jobban tesszük, ha meghagyjuk őket a vadonnak és a madár szokásait jól ismerő madárszakértőknek.
Kedves Gazdi! Az allergént kétféle módon lehet megtalálni: 1) bőrteszttel, melynek során a lenyírt bőrbe injektálnak kismennyiségű allergént, es figyelik a kialakuló helyi reakciót és 2) vérvizsgálattal. Ha tényleg eleségallergiáról van szó, akkor nem feltétlen szükségesek ezek a vizsgálatok, mivel egy ún. eliminációs diétával megszüntethető a probléma. Ma már kaphatóak olyan hipoallergén tápok, melyek etetése megoldhatja a problémát. Fontosnak tartjuk, hogy tudja: az allergének kb. 8 hét alatt ürülnek ki az állat szervezetéből, ezért a tünetek ennyi ideig fennmaradhatnak. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Lehet allergia, szemhéjszél befelé-, illetve kifelé fordulása, könnycsatorna részleges, ill. teljes elzáródása, fertőzés. Érdemes kivizsgálni az okokat. Üdv
Sebészi úton meg lehet próbálkozni a kismacskák szétválasztásával (mint a sziámi ikrek esetében). Látatlanban a kórjóslatról nehéz mit mondani, hiszen nem tudom, milyen mértékű az összenövés. Feltétlenül vigye a macskákat állatorvoshoz, hogy megbeszélhesség az esetleges műtét megfelelő időpontját.
Lehet örökletes tulajdonság vagy valamilyen hangúti betegség, vagy gyengén fejlettek a hangképző reflexei.
Nem írta, hogy milyen céllal és mire használta a klikkert, de valamit nem csinált megfelelően - a kutya nem a klikkertől pörgött be. Minden módszer annyit ér, amennyit az adott tartási körülmények között élő, adott fajtájú, korú és nemű kutyánál, az adott viselkedési tünetre alkalmazni lehet. A testbeszéd jelzést látnom kell, hogy pontos véleményt alkothassak róla - a leírtakból valamilyen enyhe agresszív jelzésre lehet következtetni. Ami még közel sem jelenti azt, hogy a kutyája a dominancia valamelyik területén valóban az. Az agresszió és a dominancia nem egy és ugyanaz a viselkedési fogalom.