1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Üdvözlöm! A leírás alapján egy Fürge gyík (Lacerta agilis). A leg elterjettebb gyík fajunk! Elképzelhető, hogy azokból kelt ki, ezt nem lehet tudni.
Egy fertőző betegség hatásosan csak akkor kezelhető ha sikerül beazonosítani a betegséget a tünetek alapján,de méginkább akkor ha kitenyésztik a kórokozót és megállapítják azon gyógyszereket, amelyekkel az adott kórokozó hatékonyan elpusztítható.Ez pillanatnyilag a beteg szemből vagy az orrnyílásokból származó váladék laboratóriumi vizsgálatát jelenti.A vaktában adott antibiotikumos kezelés mindamellett hogy gyakorta hatástalan, még káros is lehet.
A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy kutyákban nagyon könnyen alakulhat ki hasmenés, szinte bármitől, és sok esetben ehhez nem kell semmi különös dolognak történnie, mindössze mondjuk kicsit többet eszik a kelleténél abból, amit egyébként szeret. Sok kutyának (mnt az embereknek is) érzékeny a gyomor-bél rendszere, és így reagálhat különféle dolgokra. Van olyan is, amikor a hasmenésnek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik a kutya, mert a bélmozgások felgyorsulását más ok idézi elő (pl. stressz, szorongás). Ennyi előre bocsájtása után viszont a konkrét helyzetre azt kell, hogy tanácsoljam, mindenképpen és mielőbb vigyék el ismét állatorvoshoz, és vizsgáltassák meg, már csak azért is, mert kölyökről van szó. Akár vírusos vagy baktáriumos fertőzés si szóba jöhet, de ezt csak alapos vizsgálat után lehet megállapítani. Ha nem bíznak a korábbi orvosban, akkor keressenek fel más valakit (szerencsére általában van bőven mibők választani.)
Macskatejpótlóval fel tudja nevelni a kiskölyköt. Állatpatikában, állatorvosnál, pet-shopokban kapható.
Kedves Bianka! Önmaga megnyugtatására is érdemes lenne egy részletes vérvizsgálatot tartani a cicájánál. Ezzel minden tisztázható lenne. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu