1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Ez valószínűleg hályog lesz- orvosi segítséggel eltávolítható.:)
Kedves Cirmi gazdik! A vázolt probléma annyira összetett és olyan bonyolult, hogy azt ennyi információ alapján és vizsgálat nélkül felelőtlenség lenne megválaszolni. Azt javaslom, hogy keressenek meg egy homeopata állatorvost, aki a részletes kórelőzmény birtokában és a szükséges vizsgálatok elvégzése után megfelelő tanácsokat tud adni és gyógykezelésben részesíteni a cicát. A homeopata állatorvosok listáját itt találják: http://www.homeopata.hu/?q=oldal/homeopatia-mindenkinek/homeopatias-orvosok/allatorvosok Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.
A vetéltetés injekcióval történik, utána újra vemhesülhet a kutya, tehát nem ivartalanítjuk. Én az ivartalanítási műtétet javaslom, mert a későbbiekben sem lesz gond nem kívánt vemhességgel és gyakori betegségekkel, mint emlődaganat, gennyes méhgyulladás, stb. A műtét ára rendelőnként változó, de nagyságrendileg 30-40 ezer Ft között szokott alakulni. Az injekiós vetéltetés sikere nem 100%-osan garantálható, és elég drága, mert több injekcióra és több ultrahangos vizsgálatra is szükség van. Majdnem eléri a műtét árát. A műtét a leggyorsabb, legkevésbé időigényes és tökéletes megoldás. A műtét során eltávolítják a petefészkeket és a vemhes méhet is.
Mindenképpen mutassa meg egy másik állatorvosnak is. Lehet egy felfekvésből (állandó irritációból) kialakult jóindulatú szövetszaporulat, de nem kizárható a daganatos háttér sem. Valószínűleg műtétre szorul...
Bizonyára történt valami ami elkerülte a figyelmüket, vagy nem voltak jelen a történésnél. Csak egy helyszíni megfigyeléssel, teszteléssel lehet az okot kideríteni, majd megoldási javaslatokat tenni.