1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Valószínűleg tumor. Mutassa meg egy állatorvosnak!
Kedves Gazdi! Bízzon a kezelő orvosába, meg fogja oldani a problémát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Éva! Talán jó lenne elvinni egy andrológus szakállatorvoshoz a kutyust. Valószínűleg előbbre jutna az ügy. Az Egyetemen a Szülészeti Tanszéken érdemes érdeklődni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Bár a szakirodalmi leírásokban leginkább fehérnek, elefántcsont színűnek, vagy barnának van a tojó ivarú hullámospapagájok viaszbőr színe meghatározva, annak színe igen gyakran zöld, türkízkék, az orrnyílás körüli fehér, vagy kávébarna elszíneződéssel. Ez részben a madár tollazatának színezetétől, illetve a madár korától is függ, de teljesen természetes jelenség.
Nem javaslok ilyenféle házi praktikákat. Alapvető lenne egy féreghajtás széles spektrumú féreghajtóval. Legalább azt vegyen nekik az állatorvosnál. De lehet, hogy hosszabb kezelésre lenne szükségük, mert ha összefertőzték a környezetüket valamilyen egysejtű parazitával, állandó visszaesők lesznek.