1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Ha nem letargikus, eszik és mozog akkor valószínűleg nincs nagy baj. Kicsit intenzívebben vitaminozza és legyen lehetősége arra hogy tudjon melegedni.
Nagyon nehéz erre bármit is mondani. Voltak állatorvosnál, és nagyon alapos vizsgálat történt. Amit találtak a kollégák, az tényleg minimális elváltozás, és az is igaz, hogy ez valóban nem egy gyakori dolog. És az sem biztos, hogy ennek bármi köze van az ivás után tapasztalható hörgéshez. Én ilyenkor 3-4 hét várakozást javasolnék, majd egy ismételt felvétel készítése mutathatná meg, hogy történt-e változás.
Ha nem javul, akkor először is ki kellene zárni, hogy nincs-e tumoros eredete a folyamatnak. Érdemes lenne ezenkívül egy mikrobiológiai vizsgálatot is elvégezni, hogy lássuk melyik kórokozó (baktérium és/vagy gomba) van a háttérben, így ezek után a beteg fül célzottan kezelhető.
A felszívódó varratot (alias szétbomló - szerintem erre gondolt) nem kell eltávolítani, ellentétben a nem felszívódóval. Ha nem tudja milyet tett bele a kolléga, kérdezze meg tőle...
Valószínűleg traumás eredetű. Mindenképpen mutassák meg állatorvosnak. A vizsgálat nélkül nehéz megmondani, hogy kezelhető-e és milyenek az esélyei.