1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Üdvözlöm! Innen elég nehéz megállapítani, lehet bakteriális fertőzés, szövet túltengés, lehet valamilyen élősködő is. Szakszerű kezelést csak állatorvos tud adni, aki közelebbről megvizsgálja az elváltozást. Az idő elteltével a papagájok immunrendszere gyengül és így egyszerűbb fertőzések komolyabb megbetegedéseket tudnak okozni. Kísérletezni lehet elsőként egy élősködőkre ható cseppentővel, és akár hámosító, fertőtlenítő, enyhén antibiotikumos kenőccsel, de közvetlen vizsgálattal és talán pontos diagnózissal mindenképpen állatorvos tud szolgálni. Ráczné Csóti Tímea - hobbiállat-tenyésztő A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség
A Leishmaniosis a fertőzött anyától a magzatra is átterjedhet bár a fertőzést leggyakrabban a lepkeszúnyogok terjesztik. A vérből egy egyszerű teszttel kimutatható a kórokozó. A megelőzésre létezik vakcina de nálunk nincs forgalomban. Minden esetre első lépésben a kiskutya vérét kell Leishmania teszttel megvizsgáltatni. A védekezésre pillanatnyilag a lepskeszúnyogok ellen is hatékony kullancs-bolhairtó cseppek és nyakörvek vehetők igénybe.
Ha az első oltás megtörténtét oltási könyvvel nem igazolták akkor azt valószínűleg nem is kapta meg.Tehát most kell beadatni. Inkább kapja meg kétszer - nagyobb lesz a védettsége - mint egyszer sem. Védőoltási program kutyáknak Az ajánlott védőoltások is fontosak kutyáink egészségmegőrzéséhez A kutyámat valóban minden évben be kell oltani?
A cukorbetegeknek készült táp úgy van össszeállítva hogy etetése csak minimális mértékben emeli a vércukorszintet. Természetesen ez a legjobb, legegészségesebb táp ebben a betegségben. Szerintem adja csak nyugodtan Cukorbeteg kutyák Mit egyen egy cukorbeteg kutya? Zsírmáj a kutyáknál
Az elengedést nem javaslom, inkább tegye fel a netre biztosan talál gazdát nekik. Akvárium karbantartás: csigák eltávolítása az akváriumból A rejtélyes almacsiga