1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Szerintem ennyire csikis. :)
Különösebb baj nem lehet, főleg, ha jó a kifutó és a ragadozók sem tudnak bejutni, a házikedvencek pedig nem tudnak kijutni. Szerintem a degu inkább homokfürdőzni szeret. Depresszió ellen legjobb orvosság egy jóbarát! Legyen az nyúl vagy másik degu. Fűbe ki lehet engedni, de csak elkerített helyre, nehogy megszökjön és nagyon kell vigyázni, nehogy elkapja egy macska vagy réti sas. :)
A szobatisztaságra neveléshez a kutya segítsége is kell. Egy intelligens kutya hamarabb megtanulja, hogy ne piszkítson oda, ahol alszik vagy játszik. Főleg akkor nehéz, ha a gazda napközben nincs otthon. Egy kiskutya még nagyon sokszor végzi a dolgát egy nap. Ha megoldható, hogy napközben többször is levigyék sétálni, akkor napközben akár 6-7-szer is ki kell vinni. Ha a dolgát az utcán végzi, akár kicsi, akár nagy, mindig meg kell dicsérni, szóval és simogatással. Jelezni kell neki, hogy amit csinál, az helyes. Ha a gazda hazaér, mindig vigye le azonnal sétálni. Tegye le a táskát és már vigye is a pórázt, menjenek sétálni. Ugyanígy kell az etetés után is, mert általában akkor végzi el legtöbbször a dolgát. Hozzáteszem, ha éjszaka felkel és járkál, valószínű, hogy megint vécéznie kell. Én, amíg a kutyám nem lett szobatiszta, mindig melegítőben aludtam, hogy csak fel kelljen vennem a kabátot. Két hét alatt megbízhatóan szobatiszta lett
Sajnos egy két éves höri nagyon öregnek számít! A betegségei is valószínűleg emiatt alakultak ki. Távolból sajnos nem tudom megmondani, hogy milyenek a gyógyulási esélyei!
Szerintem főleg száraztáppal kellene etetni! Mindegyik zacskón rajta van, hogy mennyi egy adott súlyú és korú eb napi adagja. Ha e mellé házikosztot is kap, akkor tényleg nehéz beállítani a napi adagját és később könnyen elhízhat! Erre a labradorok egyébként különösen hajlamosak.