1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Az ultrahangos riasztók nem zavarják a kutyákat és macskákat, de természetesen lehet egyéni érzékenység, aminek következtében az állat viselkedése megváltozhat.
A folyadék fogyasztás és rágcsálás mind azon múlik, mit eszik az egér. Ha pl. lédús gyümölcsöket vagy zöldségeket fogyaszt nagy arányban, akkor nem feltétlenül kell mellé folyadékot innia. Ha inkább szárazabb eleséget kedveli az állat, és e mellett nem iszik, akkor a vizét kell valamivel ízesíteni, pl. cukormentes gyümölcslé, hogy kedvet kapjon inni. Rágcsálás gyanánt rágófával, magvakkal lehet kínálni.
A csincsilláknál a vemhességi idő nagyon hosszú, 110-114 nap. A párzást követő hónapban ultrahangos vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet, de ultrahang nélkül a nőstény állat súlygyarapodása utal a fogantatásra.
Sajnos a nyusziknál mindig ezeket a tüneteket tapasztaljuk, ha bármilyen betegségük van. Az ok ezerféle lehet, ezért csak egy alapos vizsgálat után tudnánk pontos diagnózist mondani. Ha megteheti, kérem, hozza el az állatot, és személyesen már többet tudunk mondani.
A probléma nem tűnik súlyosnak. Valószínűleg csak rándulás történt, ami magától is a meggyógyulhat, de ha a fájdalom 1-2 napon belül nem szűnik meg, akkor mindenféleképpen hozza el vizsgálatra!