1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
A tünetek okozója egy, a szarurétegben élősködő atkaféle. Megjelenésekor a legegyszerűbb házilagos gyógykezelés, az érintett felület paraffinolajjal való ecsetelése a tünetek elmúltáig. Mivel ez esetben meglehetősen előrehaladott állapotú a probléma így, vagy állatorvost keressen fel, vagy kisállatpatikában szerezze be az Iveremectin light nevű spot on készítményt, melyből egy-egy cseppet ecseteljen szét az érintett területeken, legfeljebb 5-6 csepp mennyiségig. A kalitkát mossa át és a környezettel együtt kezelje le olyan rovarölőszerrel, amely a madarakra nem veszélyes.
Ahhoz, hogy a kérdésére az általánosságokon túlmenően valami konkrétumot is lehessen válaszolni, jó lenne tudni egy sor részletkérdést, Leginkább azt, hogy kan vagy szuka kutyáról van-e szó? Az sem mellékes a helyzet megítélése szempontjából, hogy mi az étrendje, mennyi folyadékot iszik meg naponta, volt-e ebben valami változás az utóbbi időben, stb, stb... Egy évesen egyébként pedig nagyon fiatal lenne bármilyen időskori betegséghez, így szinte 100%-ig biztos, hogy ennek nem ilyen okai vannak. De azt megmondani, hogy vajon mi okozza a panaszokat, csak a kutya alapos vizsgálata, kivizsgálása után lehet. Ezért azt javaslom, keressen fel egy állatorvost és kérje a konkrét segítségét ebben!
Legelőször is el kellene vinni a cicát egy állatorvoshoz és meg kellene vizsgáltatni. Bizonyára van ennek a jelenségnek valami oka, csak meg kel találni. Ez morfondírozással és találgatással nem fog menni!
Kedves Réka! A táp fajtájától függ, hogy kell-e mellé vitamint adnod a kutyáidnak. Ha prémium táppal eteted (pl. Acana, Royal Canin), akkor semmiféle vitamin nem kell, sőt, káros is lenne, hiszen a prémium tápok pontosan annyi vitamint tartalmaznak, amennyi kell a kutyának. Ha olcsóbb, bármelyik élelmiszerboltban kapható táppal eteted kutyáidat (pl. Chappi), azok mellé ajánlatos vitamint adni kiegészítésképp, pl. Fit12, Lavet, stb. A kutyád napi táp-adagját úgyis ki fogod tapasztalni, Ha kövérnek látod, csökkentsd adagját, ha úgy látod, nem fejlődik kellően, túl sovány, akkor emeld az adagját. A tápokon megadott adagok csak iránymutatások, hiszen pl. a napi adag attól is függ, hogy mennyit mozog a kutya. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az, hogy két azonos nemű kutya között kialakuló konkurencia harc mennyire marad a játékos szinten vagy válik vérre menőre, az több dologtól is függ: • milyen stabilan van kialakítva közöttük a hierarchikus rangsor • miként reagál a gazdi a kezdeti jelenségekre • a kutyák ivartalanítása • milyen a kutyák genetikailag örökölt karaktere Legalább az egyik kutya ivartalanítása javasolt. A hierarchikus konkurenciaharc és a különböző domináns megnyilvánulások minden kutyafajta természetes viselkedési formája, - ezek nem azonosak az általános agresszióval.