1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
A macskák vemhességi deje 57 nap, amitől plusz/minusz 2-3 nap eltérés teljesen normális lehet. A 64 nap már soknak tűnik. Javaslom, keressenek fel vele állatorvost, mégpedig ha lehet olyat, akinek van ultrahangos berendezése és nézessék meg, hogy minden rendben van-e.
A két cica összeszoktatásával kapcsolatban olvasd el korábbi kérdéseinket és a rá adott válaszokat. A nem megválasztásáról: nem kell attól tartanod, hogy kiscicák lesznek, hiszen egyrészt ivartalanított a másik cicád, másrészt szobacica lesz az új cica is, tehát nem fog találkozni más cicákkal. A legeslegbiztosabb mód azonban az ivartalanítás, ezt az új cicádnál is fontold meg.
A juhok méhelőesése egy összetett oktanú betegség, ahogyan önnél is, úgy elsősorban fiatal anyákra jellemző. Megelőzni speciális injekcióval nem nagyon lehet, ha megtörténik a baj, néhány órán belüli szakszerű visszahelyezéssel menthető meg az anya élete. Védekezésként az állandó megfigyelést lehet ajánlani, az ellés körül az anyákat a kívánt kondícióban kell tartani hiszen a kövérség hajlamosít, valamint kerülni kell az magas ösztrogén-tartalmú növények (elsősorban a herefélék) túlzott etetését. Sajnos kikerülni teljesen nem lehet a betegséget, nagyüzemi juhállományokban elő szokott fordulni.
Jelenlegi tudásunk szerint nem! A kutyák egyébként sem fogékonyak az influenza vírusokkal szemben, még kísérletesen is nehéz őket megfertőzni.
Az ivartalanítás.