1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Ma már kitűnő allergia vizsgálatra van lehetőség vérből. Kétségtelen, hogy nem olcsó, de jó. Érdeklődjön állatorvosánál.
Őszintén szólva így képről elég nehéz megállapítani, milyen fajtákból lehet. A szőre yorkie, a lába tacsi, akár ezek keveréke is lehet. De lehet még spániel-tacsi, esetleg schnauzer, vagy terrier keverék is lehet, mondjuk tacsival. Kérdezze meg a kozmetikust, aki nyírta, mert ő jobban látja a kiállását, és a szőre minőségét is, ami sokat segíthet a meghatározásban.
- Az Ön által elképzelt anyaggal elképzelt módszer ellenkezik "Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998 évi XXVIII. számú törvény" rendelkezéseinek több pontjával is, ezért ennek kivitelezését határozottan nem tanácsolom. - A kutyatartás rendjét az adott Önkormányzat jegyzője szabályozza. - Egy ´neveletlen´ kutya, nagy valószínűséggel nem jogi alap bármilyen hivatalos korlátozásra. - A kutya jellemét, karakterét, környezetével szemben tanúsított viselkedését le tudjuk tesztelni, és a felmérés eredményét írásba rögzített formában átadni. Egy ilyen felmérést a kutya tulajdonosának felkérésére végzünk, a költsége: 10.000,- Ft (+ útiköltség 50,- Ft/km) - A kutya környezetében és a vele közös élettérben élők (beleértve a születendő gyermeket is!) épségéért, biztonságáért és zavartalan életének biztosításáért a kutya tulajdonosa a felelős és nem maga a kutya.
A fajok együtt tartásáról az akvaristák szakvéleménye nem egyezik. A megfelelő társításhoz a halak igényeivel kell megismerkednünk (ehhez kiindulópontnak akvarisztikai szakirodalom lapozgatását javaslom), majd amint kiválasztottuk az azonos igényű fajokat, amelyek tetszenek, kiválaszthatjuk, hogy melyiket-mivel lehet tartani. Javaslom, hogy a fajták kiválasztásakor érdeklődjön a kereskedésben!
Véleményem az , hogy a kutyus hibás lábállása sokban javul az életkor előrehaladtával. Sokféle kálcium és egyéb táplálékkiegészítő van forgalomban, viszont ennél nagyobb szerepe van a chondroitin sulfát, glukózaminoglikan tartalmú készítményeknek (pl. Arthronis pulv). Talán az ilyen hatóanyag tartalmú készítmények többet segítenének. Emellett fontosnak tartom a kevésbé intenzív felnevelést ami "super premium" tápok visszafogott etetését jelenti. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert