1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
A tünetek hátterében hormonális probléma, de kontakt allergia is lehet. Legjobb lenne, ha felkeresnék az állatorvosukat.
1./ szigorú falkasorrend kialakítása 2./ az erős domináns megnyilvánulások és a "nemi vágy" - az két külön viselkedési forma 3./ az ivartalanítás követően 4-6 hónapra alakul át a hormonháztartás 4./ az ivartalanítás nem pótolja a két kutya szakszerű összeszoktatását 5./ ne engedjék, hogy az egyik kutya felugorjon a másikra, - ezen kívül még számtalan finom és árnyalt módját találhatja meg mind a két állat a hatalmi harc megnyilvánulásoknak (sorrendiség, játék- élelem- kényelem előjogok, csillapító szignálok vétele-adása, stb.)
Kedves Gazdi! Kutyájának adjon jó minőségű, nagytestű kutyának való, kölyök száraztápot, az adott prémium tápon feltüntetett mennyiségben (kornak, súlynak megfelelően). Ha megfelelő táppal eteti kutyáját, biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, nem szükséges egyéb kiegészítés (tojás...). Ha mégis úgy érzi nincs minden rendben, forduljon állatorvosához , biztos segíteni fog. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Üdvözlöm! A háttérben számos ok állhat (pl gyulladás, könnycsatorna nem átjárható, stb). Javaslom, hogy vigye el a kutyát állatorvosához!
Sok minden. Én is kérdezhetek? Fiú vagy lány, mióta, mennyire stb? Sajnálom, de ilyen kérdésre nem adható egzakt válasz.