1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Nehéz konkrét választ adni olyan esetben, amikor a kérdés sem egyértelmű. A legfontosabb információ, ami hiányzik belőle, hogy pontosan milyen siklóról van szó? (tényleg elevenszülő vagy tojásokat rakott?, mivel táplálkozik? stb.). Sajnos ennek hiányában nem lehet megválaszolni a kérdést. Mindezek ellenére érdemes a kicsiket külön, egyesével elhelyezni, így biztos nem esik bántódásuk.
Ha nincs lehetősége a kanári hímet kanári tojóval párosítani,akkor az említett fajtákkal együtt tartható, sőt mindkét fajta több példányával is. Persze ehhez megfelelő mértetű kalit kell, hogy ne vesszenek össze a helyhiány miatt. A kanári eledel megfelel a pintyeknek is, bár azok kevésbé válogatnak, így némi kölessel lehet "hígítani" a keveréket.
Igen, lehet, hogy a közös ember/kutya falka megváltozott összetétele váltja ki a kutyából a leírt tünetet. De nem zárható ki más egyébb esetleges megváltozott körülmény vagy megtörtént esemény sem.
Szép is lenne, ha az oltóanyagok fertőzési veszélyt jelentenének a beoltott állat környezetében élő többire nézve! Úgyhogy ettől nem kell tartani! Más kérdés az, hogy nem igazán értem a kérdés felvetését? Ha 2 macskájukvan, csak az egyiket nem igazán van értelme oltani. Én vagy mindkettőt beoltanám, vagy egyiket sem. Ha nem járnak ki a cicák, a fertőződési esély minimális. Ha jelenleg mindkettő negatív teszt eredménnyel rendelkezik (ill. ha a kandúr tesztje is negatív lenne), ebben a szituációban a vakcinázás nem feltétlenül fontos. A FIP oltás egyébként nem szúrás, hanem egy orrba csepegtetetős folyadék. (A gyakorlati tapasztalatok szerint a legtöbb cica azonnal tüsszentéssel reagál,és ezért kérdéses lehet, vajon mennyire lesz hatásos az "oltás"? A gyártó szerint még így is megtapad annyi vírusrész a nyálkahártyán, hogy ez elegendő a hatás kifejtéséhez.)
Savanyított tejterméket lehet adni, ivóvizébe pedig elektrolitos vitaminkészítmény kiegészítést, deadelonetta végbélkúp adható pontos kezelést csak az ellátó állatorvos adhat vizsgálat után