1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Elképzelhető, hogy a bűzmirigyével van probléma. Keressék fel állatorvosukat, hogy megvizsgálhassa.
A májkrém nem egy görénynek való táplálék. Sokkal jobb lenne görénytáppal, kölyök macskatáppal, vagy egész zsákmányállattal etetni. Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Sajnos az állatokon is egyre gyakoribbak a daganatos elfajulások. Szövettannal lehet igazolni hogy jó vagy rossz indulatú-e a daganat. A mennyiben a daganat nincsen eltávolítva, az folyamatos problémát fog okozni, ha rosszindulatú áttéteket képez, ami visszafordíthatatlan következményekkel jár. Legfontosabb az állat immunrendszerének a javítása, ilyen esetekben több vitaminra is szüksége van. A homeopátia mellé nagyon fontos lenne a mágnesterápia, ami jelen álláspont szerint az egyetlen terápiás kezelés ami nem szórja a daganatos sejteket, segít az immunrendszer erősítésében,javítja a szervezet oxigenizációját, javítja a keringést, és csökkenti a fájdalmakat. Sajnos nincsen 100% ellenszer, de így esélyt adhatunk a ló állapotának fenntartására, esetleges fájdalmainak csökkentésére,és közérzetének javítására. Sajnos a nyirokcsomóknál lévő daganat hamar terjedni fog a nyirokutak által.
Kedves Gazdi! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Daganatos betegeknél egy összetett, komplex terápia az, ami célra vezethet (Nem Toxikus Tumor Terápia). Részletesebben lásd itt: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.