1676. A hermelin csak télen ölt hófehér bundát
A menyét közeli rokona, a hermelin télire csodaszép, hófehér bundát ölt. Ezt a ruhát irigyelték el tőle egykor királyok, hercegek és grófok.
A menyét közeli rokona, a hermelin télire csodaszép, hófehér bundát ölt. Ezt a ruhát irigyelték el tőle egykor királyok, hercegek és grófok.
A gyíkok szaporodása azon a tényen alapszik, hogy minél nagyobb méretekkel rendelkezik a hím, annál vonzóbb a nőstények számára. A nőstény gyíkok ennél fogva szívesebben kelletik magukat az alfa hímek környékén, mint a nyeszlett felhozatal előtt.
A hím egerek szerenáddal csavarják el a nőstények fejét. De mi ebből kimaradunk, hiszen a dalok ultrahangon szólalnak meg.
A kis sándorpapagáj kosarazik, golfozik, eljátssza a döglött madarat, és számtalan más ügyes trükkre is képes.
A macska erős egyéniségű, független, önálló és kíváncsi teremtés. Pont ezt szeretjük benne, és pont ezért tudnánk néha a falra mászni tőle... Vajon egy macskát meg lehet tanítani a helyes viselkedésre?
Ilyen esetekben a kis állat intenzív ellátást igényel: napi kétszeri infúziózás, bélflóra-regenerálók adása, seb kezelése és az állat etetése. Ha ezt a kezelést megkapja rendszeresen, jó esélyekkel nő nagyra, és válik egészséges, felnőtt nyuszivá.
A kívánt úticélnak megfelelő konzulátust kell felhívni, hogy milyen papírok szükségesek az állat beviteléhez. Minden országnak más és más a követelménye. A légitársasággal is egyeztetni kell, egyáltalán vállalják-e az állat szállítását. Személyes véleményem szerint az állatnak nagyon megterhelő lenne a repülőút, ha tehetik, hagyják otthon!
A mozgásszervi problémákat sok minden okozhatja. Nyáron a túlzott melegtől lehet hő-sokk, kiszáradás. Ha rosszul van etetve az állat, csontja is törhet traumás sérülés nélkül, és daganatok kialakulásánál a tünetek egyik pillanatról a másikra jelentkezhetnek. De az igazi okot csak akkor lehet kideríteni, ha megmutatja egy állatorvosnak.
A tünetek alapján traumás sérülésnek tűnik. A fejet ért sérülés következtében alakul ki vérzés a fejen, szem körül, az orrtájékon, illetve a fülből. A körbe-körbe járás is idegrendszeri tünetként mutatkozik, ami nagy valószínűséggel a belső fül sérülése következtében alakult ki. Ha a másik állat is evett a zöldségből, akkor a mérgezés kizárt. Esetleges mérgezésnél is hasonló tünetek mutatkoznak, de nem jellemző. Ha az állat hozzáférhetett patkányméreghez, akkor egyértelmű a diagnózis. Ahogyan a másik doktor is mondta, a daganat is lehetséges, de ezt csak boncolással lehetne megállapítani.
Ha jó az állat általános állapota, és még szeretné fedeztetni, tenyészteni a jövőben, akkor a sebészi méhmosást javaslom, az injekciós kezelés nem biztos, hogy elegendő lesz. Az ivartalanítás persze működik, de akkor oda a tenyészthetőség...