1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Szerencsére az ellés ezek szerint rendben lezajlott. Maradandó károsodása már nem lesz a kutyusnak ebből. A szoptatás alatt érdemes kalcium tablettával kiegészíteni az étrendjét. Egyéb teendő nincs.
Általában 1liter/cm értéket határoznak meg, de ez nagyon függ a halfajtól. Neonhalakból(2cm/hal) akár 100-120 egyedet is telepíthet, míg kifejlett vitorlásból, ha a testhusszuk csak 10cm, akkor is 4-6 egyedet legfeljebb. Javasolni szoktuk első akváriumnál valamely már működő, beállt akvárium élővilágának másolását, a neten számos példát találhat.
Számtalan betegség okozhat ilyen problémákat. Lehet, hogy például porckorong sérv áll a háttérben. El kéne vinni állatorvoshoz vizsgálatra.
Kedves Gazdi! Szinte biztos, hogy allergia van a tünet hátterében. Sajnos csak vérvizsgálattal lehet megállapítani, hogy mikre érzékeny a kutyus (meg kell nézni sok táplálék alkotó, virágpolleneket, házi poratkákat, stb.). A vizsgálat elég drága, de nagyon hasznos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
Kedves Edina! Kutyáknál a párzás és a kölykezés körüli folyamatok nem olyan magától értetődő módon történnek, ahogy azt sokan elképzelik. Teljesen egészséges szukánál is tapasztalunk olyat, hogy "nem áll meg a kannak". Az Ön által tapasztalt kölykezés körüli problémák már komolyabbnak tűnnek, így mindenképp egy átfogó szaporodásbiológiai kivizsgálást javasolnék, ha a jovőben szeretnének még kölyköt a szukától. Vírusfertőzések, hormonháztartásbeli problémák sokszor okozhatnak vetélést, ellés körüli elhullást. Amennyiben tenyésztői szándékuk nem komoly, a mihamarabbi ivartalanítását javasolnám mind a kannak, mind a szukának, mert ezzel pozitívan befolyásolhatjuk időskori egészségüket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor