1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A leíás alapján azt már tudhatjuk hogy mindkét kutya fedezte. A kutyáknál megtörténhet hogy a születő kölykök több apától származnak, tehát 3 eredmény lehet: csak tacskók,csak keverékek vagy mindkettő születik. Miután a két fajta erősen eltérő kinézetű, a kölykökön látszani fog hogy melyik csoportba tartoznak.
Kedves Mónika! A kúraszerűen adagolt hormonkészítmények egy-két alkalommal minden gond nélkül adhatók, de minél huzamosabb ideig kapja a kutyus ezt a terápiát, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a mesterségesen adagolt hormonnak lehetnek nemkívánatos, káros mellékhatásai. Jó lenne valami egyéb megoldást is keresni, - esetleg az alternatív gyógymódok közül! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Attól függ, milyen sérvről van szó. A köldöksérv rendszerint nem túl nagy méretű, és pici műtéttel orvosolható. Lágyéksérv esetén (különösen, ha nagy méretű) már jelentkezhet probléma, különösen gyenge hasfal esetén. A legjobb lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék.
Gennyes méhgyulladás műtéte után egy ideig még előfordulhat, hogy a méhcsonkból ürül némi gennyes váladék. A fokozott étvágy, vízivás, vizeletürítés, egyidejű szimmetrikus szőrritkulással, kopaszodással alapos gyanúját kelti a Cushing betegségnek> Ez egy hormonális megbetegedés, melyet a mellékvese rendellenes működése okoz. Mindenképpen vigye a kutyust állatorvoshoz. A betegséget vérlabor vizsgálattal,speciális tesztekkel, hasi ultrahangos vizsgálattal lehet diagnosztizálni, és rendelkezésre áll gyógyszer is a kezeléshez, amennyiben nincs szükség műtétre, vagy az nem megoldható.
Szinte biztos, hogy a hátsó fogakkal van probléma. Ezek gyakran túlnőnek, sebeket okozva a pofa nyálkahártyán és a nyelven, emiatt már csak a puhább dolgokat eszi szívesen az állat. El kéne vinni egy rágcsálókhoz is értő állatorvoshoz vizsgálatra és esetleges fogkorrekcióra.