1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb. Ellenőrizni kell, hogy a kutyus mennyiségi igényei ki vannak-e elégítve, azaz kap-e elegendő tápot. Ennyi idősen megfelelő a napi háromszori táplálkozás. A viselkedési zavar már nehezebben kiküszöbölhető:le kell kötni a figyelmét. Ez sokszor nem könnyű feladat, de ha a lakásban egy részt megpróbálnak elszeparálni neki, azon belül pedig játékokat elhelyezni az jó hatású lehet. Az utcán egyelőre csak a megelőzés segít, tehát minden kivenni a szájából..
A hasnyálmirigy elégteleneség kezelése a hasnyálmirigy által termelt emésztőenzimek mesterséges pótlásával oldható meg. Minden egyes étkezés után szükséges adni a gyógyszert./pl:Kreon,Mezym forte/Jelentősen javíthatja a kutya állapotát ha megfelelő könnyen emészthető gyógytáppal etetik.
Kedves Érdeklődő! A leírtak alapján sajnos azt kell hogy mondjam, hogy érdemesebb lenne elvinni az almot egy állatorvoshoz vizsgálatra, mint látatlanban találgatni. Több oka is lehet a dolognak. Lehet genetikai eredetű a szőrhiba, de akár gomba, baktérium vagy vírus is, utóbbiak nem feltétlen jelentenek zoonózist, de egy orvosi szemle megkönnyítené a dolgukat. Nagyon esélyes, hogy ezek a "nyirbált" kicsik gyengébbek a többieknél, ezért az is előfordulhat, hogy a mama bántja, lerágja a szőrét (nyulaknál ilyen előfordul). Lehet, hogy az egész problémát megoldaná egy kis vitamin-tuning (pl. Vetri-DMG, Immunovet, vagy Jolovit, Lactiferm-el kiegészítve, ami pedig egy probiotikum, ami segíti a vitaminok felszívódását és hasznosulását.) De ezek így látatlanban sajnos csak találgatások, egy vizsgálat sokkal több eredményre vezetne. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék. Általában 3 hónapos korban javasolt a műtét. A köldöksérv igazán gondot nem okoz, csak ha kizáródik a tartalom, akkor fájdalmas lesz. Magától sohasem fogelmúlni, legfeljebb bezáródik a sérvkapu és kívül reked a tartalom. Abban az esetben, ha csak zsír (cseplesz) marad benne, nem okoz sem fájdalmat, sem gondot többé. Rutin műtét.