1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves gazdi! Sajnos ezen már csak az állatorvos tud segíteni, a kamilla a gyulladt szemre nem elég. Bővebb infó >>
Egy laboratóriumi vérvizsgálat választ adhat arra a kérdésre hogy a belső szervek normálisan működnek-e?Ha nem akkor a talált elváltozásokat kell értékelni és ennek alapján dönthető el hogy szükséges-e bármilyen kezelés,gyógytáp vagy valamilyen beavatkozás.
Nem tudom ivartalanítva van-e a cica már? Ha nem, akkor javaslom, mert az ivarzás idején is változik a viselkedés. Minden esetre egy társ mindenképpen jó ötlet.
Lehet emlődaganat, bár 5 cm átmérővel nagyon hirtelen nőtt meg, ha eddig nem volt tapintható, vagy látható. Mindenképpen vigye vissza állatorvosához a kutyust!
1 nap nem szokott gond lenni, de a 2. napnál már aggódnék és rohannék az állatorvohoz! Milyen hibákat követ el egy kezdő kutyatulajdonos? Amennyiben az új otthonba kerüléskor nem eszik azonnal a kiskutya, ne ijedjünk meg, ha jókedvűen játszik, iszik és nem lázas, gyakran előforduló probléma ez. Az alomtestvérek hiánya, a környezetváltozás kis hasmenést is tud okozni és étvágytalanságot. Amennyiben azonban ilyenkor ijedtségében kis csirkehússal, konzervvel, stb. kínálja a megszokott táp helyett, gyakran többet árt, mintha vár egy napot, míg a kölyök megszokja az új környezetet. Ha másnap, vagy azt követően sem akarja megenni a szárazeledelt, úgy ezt azonnal jelezze a tenyésztőnek, aki tanácsot ad, illetve forduljon állatorvoshoz! A kölyökkutyának csak vizet adjon inni (aki megteheti, válassza a palackozott szénsavmentes vizet, mivel területenként eltérő klór és vastartalma van a csapviznek, ami hasmenést okozhat), nem kell tejet innia, de ha mégis szeretnénk adni neki, úgy kizárólag laktóz mentes, kifejezetten kutyáknak készült tejporból állítsa elő azt!