1726. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Mire figyeljünk, hogy biztosan megfelelő szoba kennelt válasszunk?
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A tengelici menhely bezárása miatt sürgőssé vált a még bennlévő kutyák elhelyezése. Jelenleg kb. 90 kutya várja megmentőjét a menhelyen. A ki nem vitt kutyák nagy eséllyel el lesznek altatva a helyi önkormányzat eljárásában.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
Kedves Villő! A leírtak mellé szőrhullás, kopottas szín is társul, valószínűnek tartom az öregséget; hiába, hogy nemrég múlt egy éves a hörcsöge. A fizikai és biológiai kor sajnos eltérő lehet, ami nagyban múlik a genetikán. Ezt sok nedvdús gyümölccsel, c-vitaminnal, sok folyadékpótlással a tünetek esetenként enyhíthetőek, de sajnos ez egy egy irányú folyamat, ezekkel csak könnyíteni lehet az állapotán, megváltoztatni sajnos nem. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Szelina! Sajnos nem vagyok állatorvos, ezért azt javaslom - különösen, ha háziorvosa is tanácsolta - látogasson el egy állatorvoshoz, ő pontosan meg tudja mondani milyen tesztek léteznek tengerimalacokra, és azok mennyibe kerülnek. Személy szerint úgy vélem minimális az esélye, hogy a tengerimalac okozta a problémát. Azt nem írta, hogy virális vagy bakteriális volt a gyulladás, esetleg valamilyen más mikroorganizmus (gomba, amőba stb.) okozta azt. Ugyanis ez is fontos a kérdés eldöntésében, hogy a malacka volt-e a kiváltó ok. Vannak olyan zoonózisok, amelyek valóban okozhatnak problémát - ilyen pl. a Toxoplasma - de ezek is jellemzően a legyengült immunrendszerű egyéneknél okoznak ilyen jellegű, komolyabb gondot - így a második gyulladáshoz esetleg több köze lehetett a malacnak, de ez sem jelenthető ki ilyen biztosan. Viszont még így is azt kell, hogy mondjam, a helyes higiéné betartása mellett pici az esély, hogy a malac volt a betegség-gazda, így ugyanis a toxoplasma parazitája sem juthat(na) be a szervezetbe. Ez a betegség embernél és állatnál is kimutatható vértesztből, ezt biztosan kijelenthetem, viszont ha csinálnak is Önnél egy ilyen tesztet, az csak annyit tud megállapítani, hogy volt-e fertőzés, illetve az a közeli vagy a távoli múltban jött létre, a szervezet ugyanis emlékszik a gyerekkorban bekövetkezett fertőzésre is, így nem mondható biztosra, hogy másfél évvel ezelőtt ez okozta az agyhártyagyulladást. Ami viszont biztos, hogy érdemes felkeresni a leleteivel együtt egy kisállat-specialista állatorvost; aki a leletből kiollózhatja a már említett részleteket, hogy mi okozta a gyulladást, hogy azt kiválthatta-e a malacka, és a további teendőket, esetleges vérteszt, oltás, kezelés, stb. Bízom benne, hogy nem a malacka a probléma forrása, és hogy Ön is hamar, és tünetmentesen meggyógyul! Remélem valamelyest tudtam segíteni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
A katéter eltávolítása után a húgycső nyálkahártyájának apró sérülései állandó vizelési ingert okoznak annak ellenére hogy a húgyhólyag üres.Ez néhány napig eltarthat,a nyálkahártya regenerálódása után meg fognak szűnni.
Kedves GAzdi! A leghelyesebb lenne, ha elvinnék állatorvoshoz a kutyust, hogy ellenőrizhesse állapotát.Alépcsőn valószínűleg nme bánatában, hanem ízületi problémái miatt nem akar lemenni, mert fáj neki, ez kezelehető gyógyszeresen. Ehhez is állatorvosi segítségre lesz szükség. Idős kutya gondozása >>
A gyomorfekély és a reflux (még embereknél is) egy makacs betegség, amit számos dolog befolyásol, tehát majdnem biztos, hogy csak gyógyszerekkel hosszabb távon nem fog tudni eredményt elérni... Fontos az étrend megváltoztatása (pl. száraztáp, jutalomfalatok elhagyása, inkább diétásat kapjon, főzzön neki), többszöri etetés, stressz kerülése, ha pedig nem vált be a Quamatel (0,5 mg/ttkg, Quamatel mini), akkor protonpumpa gátlókra kellene áttértni (Controloc, Nexium, Pariet stb.), illetve hányásra Cerucalt javasolnék (alkalomszerűen). Ha nem készült az előző türközésen szövettan és a kollega javasolja, akkor érdemes elvégezni. A lényeg az, hogy sok türelmet igényel ez a betegség a gazdi részéről (is), amíg sikerül kialakítani/beállítani a megfelelő terápiát, életmódot, gyógyszereket...