1726. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Mire figyeljünk, hogy biztosan megfelelő szoba kennelt válasszunk?
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A tengelici menhely bezárása miatt sürgőssé vált a még bennlévő kutyák elhelyezése. Jelenleg kb. 90 kutya várja megmentőjét a menhelyen. A ki nem vitt kutyák nagy eséllyel el lesznek altatva a helyi önkormányzat eljárásában.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
Szia! Ne aggódj ilyen balesetek előfordulnak, viszont igen mutassad meg orvosnak- lehet egy kis rándulása is- a nyusziknál ez könnyen előfordul még akár egy hevesebb játék közben is...Lehet azonban semmi gond nincs- most a front miatt is ilyenek a nyuszik- rájuk is éppúgy hat mint ránk.:)
Kedves Irén! Így látatlanban nehéz eldönteni, hogyan tovább, de ha ezidő alatt nem javult, akkor valószínűleg nem lesz jobb a helyzet újabb 3-4 hét múlva sem (bár a biológiában nincsen 100%). További vizsgálat esetleg egy MR vizsgálat lenne, de a cicus mérete, a vizsgálat költségei, és nem utolsó sorban az ehhez szükséges bódítás kockázata miatt nem hiszem, hogy el fogják végezni...
8 hetesen már meg kellene lennie a fogainak. Voltál vele állatorvosnál? 8 hetesen a 2. oltását kellene kapnia. Oltási könyve van? Állatorvos meg tudná mondani mennyi idős.A tejfogak többnyire 3-4 hetes korban jelennek meg, szopás közben már ekkor felsérthetik az anyakutya emlőit. Néhány élettani jelenség előzi meg a tejfog áttörését, például a fogíny puhább lesz, elvékonyodik, rajta kis dudor támad, a szövetek szétválnak, és előtör a tejfog. Először az apró, hegyes tejmetszőfogak jelennek meg. Legtöbb esetben szabálytalan sorrendben történik, bár némi egymásutániság mégiscsak megfigyelhető. A felső tejmetszők közül először a fogófog (I1), később a szegletfog (I3), majd a középfog (I2) hasad ki. Az állkapocsban a 21. napon a fogófog, a 25. napon a szegletfog hasad.A tejmetszőfogak karcsúak, egymástól távol ülnek. A 6. héttől kezdetét veszi előbb az alsó, majd a felső tejmetszőfogak kopása, s egymástól való távolodása. A 4. hónap vége felé befejeződik a kopás , kilazulva, ferdén állnak a fogmedreikben, és a fogváltás ekkor veszi kezdetét.
A madár nyilvánvalóan tolltépős, ami a szelíd, egyedül tartott kína papagájoknál igen sűrűn jelentkező probléma. Rágási lehetőség biztosítása(pl. frissen metszett fűzfaágak), helyváltoztatás, nagyobb kalit segíthet, de 50% alatti eséllyel. Pár vásárlásával, egyidejűleg nagy röpdébe helyezéssel lehet a legbiztosabban eredményt elérni. A kétéves kína hím még nem ivarérett, de ha egyedül van, az lehet kiváltója az aktívabb tolltépésnek. Ha a madár párba van állítva fajtársával, akkor további információkra lenne szükségem a megoldáskereséshez, amit akár itt, akár magánlevelezésben (madarkert@madarkert.hu) is feltehet.
Több szem többet lát elvén máshol is megvizsgáltatnám a kutyát. Vizelet üledék vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni és a péniszt alaposan átvizsgálni, nincs-e esetleg daganatos elváltozás rajta