1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Gazdi! Igen az ivartalanítás helyrehozhatja a kondit, de azért hízlalni nem szabad! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kullancsot mindenképpen és minél hamarabb el kell távolítani (ha a gazdi nem tudja, akkor az állatorvos tegye!)! Így lehet csak csökkenteni a fertőzésveszélyt. A negatív vizelet önmagában nem jelenti, hogy kizárható lenne egy esetleges babesia-fertőzés. Ha bármi gyanúsat észlelne a kutyussal kapcsolatban, feltétlenül vigye állatorvoshoz!
Kedves Dániel! A fent leírt tünetek inkább valamilyen baktérium vagy vírus okozta megbetegedésre utalnak, így a paraffinos kezelés biztosan nem lesz elég. Javaslom, minél hamarabb keresse fel állatorvosát a megfelelő terápia megkezdése érdekében. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A válaszadáshoz több részletet kellene tudnom... Ha altatásban történt a beavatkozás, az ébredés során és utána előfordulhat hányás. Egyes gyógyszerek is okozhatnak hasonló panaszokat. És való igaz, mindezektől függetlenül el is kaphatott valami gyomorfertőzést a kis kutyus.
Ez ellen a fajtársak irányába elmulasztott szocializáció az egyetlen megoldás. Ezt azonban ajánlott szakember és ellenőrzött , megfelelően kiválasztott kutyák segítségével és megfelelően biztonságos körülmények között kivitelezni.