1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A leíás alapján azt már tudhatjuk hogy mindkét kutya fedezte. A kutyáknál megtörténhet hogy a születő kölykök több apától származnak, tehát 3 eredmény lehet: csak tacskók,csak keverékek vagy mindkettő születik. Miután a két fajta erősen eltérő kinézetű, a kölykökön látszani fog hogy melyik csoportba tartoznak.
Kedves Mónika! A kúraszerűen adagolt hormonkészítmények egy-két alkalommal minden gond nélkül adhatók, de minél huzamosabb ideig kapja a kutyus ezt a terápiát, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a mesterségesen adagolt hormonnak lehetnek nemkívánatos, káros mellékhatásai. Jó lenne valami egyéb megoldást is keresni, - esetleg az alternatív gyógymódok közül! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Attól függ, milyen sérvről van szó. A köldöksérv rendszerint nem túl nagy méretű, és pici műtéttel orvosolható. Lágyéksérv esetén (különösen, ha nagy méretű) már jelentkezhet probléma, különösen gyenge hasfal esetén. A legjobb lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék.
Gennyes méhgyulladás műtéte után egy ideig még előfordulhat, hogy a méhcsonkból ürül némi gennyes váladék. A fokozott étvágy, vízivás, vizeletürítés, egyidejű szimmetrikus szőrritkulással, kopaszodással alapos gyanúját kelti a Cushing betegségnek> Ez egy hormonális megbetegedés, melyet a mellékvese rendellenes működése okoz. Mindenképpen vigye a kutyust állatorvoshoz. A betegséget vérlabor vizsgálattal,speciális tesztekkel, hasi ultrahangos vizsgálattal lehet diagnosztizálni, és rendelkezésre áll gyógyszer is a kezeléshez, amennyiben nincs szükség műtétre, vagy az nem megoldható.
Szinte biztos, hogy a hátsó fogakkal van probléma. Ezek gyakran túlnőnek, sebeket okozva a pofa nyálkahártyán és a nyelven, emiatt már csak a puhább dolgokat eszi szívesen az állat. El kéne vinni egy rágcsálókhoz is értő állatorvoshoz vizsgálatra és esetleges fogkorrekcióra.