1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A leírás alapján egy hám fejlődési rendellenességről /u.n. dermoid/ van szó amit csak műtéti úton lehet eltávolítani.Javaslom hogy keressenek fel egy szemész kollégát.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamilyen allergiáról lehet szó. A pontosabb diagnózis érdekében érdemes lenne egy allergia-vizsgálatot végeztetni a kutyusnál. Sajnos nem csak az embereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. Az allergia kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessenek a kis páciensek. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Márta! Állatorvosnál voltak már vele? Ez lenne az első dolog, nem interneten, látatlanban véleményt kérni... Valószínűsíthető egyébként a csípőízületi diszplázia, de természetesen látatlanban ez is csak tipp... http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/csipoizuleti-diszplazia-216/1508/
Kedves Gazdi! az új helyre költözés és a gazdi elvesztése stressz a cicának, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele, vagy csak van, azért hogy legyen...) Adjanak neki idő, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen..
A leírtak alapján a "szédülés" elnevezésű betegség valószínűsíthető. Folyamatos "B" komplex, illetve multivitamin adagolásával lehet ideiglenes javulást elérni. A humán készítmények adagolásakor figyelembe kell venni, hogy a madárka testtömege egy ezreléke az emberének, de mivel gyors az anyagcseréjük, így az "humán adag" testtömeghez viszonyított adagolásának kb. a négyszeresét vehetjük alapul. Ha a leírt tünetekhez széklet elváltozás, fogyás is társul, úgy bakteriális fertőzés is állhat a háttérben. Ez esetben szélesspektrumú antibiotikummal lehet kisérletezni, de célzott kezeléshez szükséges lenne egy alapos állatorvosi vizsgálatra. Meg egyébként is javasolt megmutatni állatorvosnak!