1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
A nagytestű kutyák leggyakoribb időskori problémája a mozgás szervekkel áll összefüggésben. Alig van olyan nagyobb testű korosabb kutya, amelyiknek ne lenne kisebb-nagyobb mértékben meszesedése az ízületekben, ne lennének csontkinövéseik, vagy összecsontosodó gerincoszlopuk, stb. Ezeken a problémákon manapság már sokféle gyógyszerrel lehet segíteni, tényleg rengeteg készítmény van erre forgalomban. Az ízületekbe adott injekciós kezelés azonban nem erre van kitalálva, ott egy-egy ízület konkrét elváltozásit próbálják így orvosolni, itt viszont egészen másról van szó. Ugyanez a helyzet a műtéti lehetőséggel is. Én azt javaslom, hogy esetleg mutassa meg egy másik állatorvosnak is a kutyáját, hátha ő hatékonyabb gyógyszereket tud majd javasolni.
Tipikus nyári esemény, amikor a tapasztalatlan, szertelen kiskutya virágon döngicsélő méhet vagy darazsat kap be. Ilyenkor a rovarcsípés helyétől függően nyelési vagy légzési nehézség alakulhat ki, amely életveszélyes állapottá is válhat. Sok esetben csak azonnali állatorvosi segítség mentheti meg a kutya életét.
Üdvözlöm, Szerintem az lenne a legcélszerübb, ha eljuttatnák egy hüllőkre specializálódott állatorvoshoz az állatot, hogy kivizsgálhassa és kezelhesse. Üdv-Éva
A repülővel való utazás eléggé megviseli az állatok többségét. Állatot szállítani lehet utastérben (PETC), és poggyásztérben (AVIH). Bármelyik megoldást is választja, mindenképpen előre kell jeleznie azt a légitársaságnak, ahogy a különleges igényeket általában, és lehetőleg addig ne váltsa ki repülőjegyét, amíg a visszaigazolás meg nem érkezik, hiszen el is utasíthatják azt. PETC - A bejelentéshez rendelkeznie kell egy speciális szállítóketreccel, ami megvásárolható bármely kisállatboltban, de akár a repülőtéren is. Ennek mérete is maximalizált, el kell, hogy férjen a gép ülése alatt, és a ketrec súlya (állatostul) nem haladhatja meg a 7-8 kg-t. Meg kell adni a ketrec paramétereit (szélesség-mélység-magasság) és az állat fajtáját. De még így is előfordulhat, hogy visszautasítja a légitársaság a kérelmet, mert a fedélzeten csak maximum 2, ugyanolyan típusú állat utazhat (ha már regisztráltak pl. egy kutyát, más fajtájú állatot nem fognak engedélyezni). AVIH - Szintén be kell jelentenie, de ennek menete már a "cargo-szállítás" menete szerint zajlik. Ez a kevésbé humánus megoldás, mint a poggyászként szállítás, ugyanis a csomagtérben a hőmérséklet jelentősen lecsökken, és a gazdi nyugtató jelenléte sincs meg. Ez esetben is rendelkeznie kell a speciális szállító-boxxal, valamint azt megfelelően kell felszerelni - pl. melegítő alkalmatosság, valamint meg kell jelölni a csomag szállítási irányát (melyik a doboz teteje). Összességében egyik megoldás sem túl kedvező az állatok szempontjából, hatalmas stressz éri őket az utazás folyamán, de azért utaznak így állatok és természetesen ki lehet bírni, utána meg ott a gazdi. Az USA-ba vagy Kanadába kiutazó állatnak legalább 12 hetes életkorúnak kell lennie és rendelkeznie kell veszettség elleni védőoltással, valamint hatósági állatorvosi igazolással. Vannak olyan információk, amelyek szerint, ha a Magyarországról az USA-ba (Kanadába) történő utazás valamely EU tagállamban történő átszállással történik, akkor biztonsági okokból az állatnak rendelkeznie kell mindazzal, ami az Európai Unióba történő beutazáshoz szükséges. Ez a követelmény azonban nem általános, a különböző európai repülőtereken eltérő gyakorlat szerint járnak el.
Egy 9 éves nyuszi már nagyon szép kort ért meg. Már öreg.:( Ez már lehet ennek is a jele. Azonban ha a füle forró, akkor azonnal orvoshoz kell vinni- ha nem a kinti hőmérséklet miatt az. Mert a hőleadás is itt zajlik... A láz sajnos nem sok jót ígér- de ebben a korban már bármi történhet.:(