1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A kiscicáit a kiszáradás veszélye fenyegeti. Azonnal keressen fel velük egy állatorvost!
A macska életkora, mint minden "háziasított" élőlényé, az állat genetikai adottságaitól, tartási és takarmányozási körülményeitől függ. Megfelelő körülmények esetén általában 12-14 évig élnek, jó esetben azonban akár a 15-18 évet is megérhetik. Magam is találkoztam már 20-24 éves macskákkal; igaz, azok nem sziámiak voltak. A nyolc éves korban kihullott alsó metszőfog nem egészen optimális körülményekre utal. Ezért javaslom, hogy a cicájával mielőbb keressen fel egy homeopata állatorvost (címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál), valamint egy fogászati szakrendelőt (pl. dr. Kovács Katalin, 1078 Budapest, Marek József u. 11. Tel.: 321-1021).
Ha az állat egyébként tünetmentes, és normális mennyiségű vizeletet ürít, akkor az említett abnormális vizelési szokás általában pszichés eredetű. Akkor jelentkezik, ha idegen állat vagy új állat érkezik a megszokott környezetébe a cicának. Fenyítéssel vagy újabban kapható természetes alapú nyugtató hatású táplálékkiegészítőkkel lehet a rossz szokást megszüntetni. Ilyen pl. a NUTRI-CALM oldat mely állatpatikákban (pl. ANIVET) kapható, hatása 1-2 hét után jelentkezik.
A macskákat 8-12 hetes koruktól kell és igenis nagyon ajánlott oltatni, de a féregtelenítés, illetve a bolhátlanítás is fontos. A fülben a leírtak alapján fülrühatka lehet. Forduljon állatorvoshoz!
Nem tudok erre válaszolni, ezer oka lehet a kölykök elpusztulásának, és mindenféleképpen szükséges lett volna a hullák kórbonctani vizsgálatát elvégeztetni. Forduljon szakrendelőnkhöz bizalommal, talán tudunk segíteni, de természetesen meg kell vizsgálnunk az állatot.