1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Kérdező! Állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma megoldásához. Szájüreg vizsgálatával eldönthető, hogy fogászati vagy egyéb elváltozás okozza a tüneteket. Dr. Puskás Gábor
T. Gazdi! Sajnos az Ön által leírtak alapján nem lehet pontos "távdiagnózist" felállítani. Ami igen valószínű, hogy a bűzmirigyet ért trauma indukált daganatképződést, de az is lehet, hogy amire Ön gondol az nem is az, pld lehet perianális adenóma, vagy egyéb más daganat is. Mindenképpen meg kell nézeti állatorvossal. Üdvözlettel: DR. Stark Róbert
Olvassa el kérem az ide kapcsolódó cikkeinket! A felnőtt degukat elégő naponta 1x etetni. Reggel vagy este, teljesen mindegy. Egy kis friss zöldség, gyümölcs, degueledel. Megpróbálkozhaunk tyúkhúrral, salátalevéllel is, de azt nem nagyon szokták megenni. A maghoz akkor is nyúlhatnak, ha a friss zöldség esetleg elfogyna, így biztosan nem maradnak éhesek. Kerüljük el, hogy a friss eleség megmaradjon. Inkább adjunk kevesebbet, és a maradékot vegyük ki. Ezzel a módszerrel hamar egyértelmű lesz, hogy mennyit is esznek állatkáink. Szénát akkor tegyünk be, amikor látjuk, hogy elfogy. Ha elutazunk pár napra, nyugodtan betehetünk nekik nagyobb adag szénát, magot. Ezek ugyanis nem rohadnak, és így nem maradnak éhen a kis kedvencek.
A széna megfelelő. Esetleg még mogyoró ágat fejez be a nyugszanak, amit rágcsálni tud. Kenyeret semmi képpen se adjon neki, mert teljesen tönkre teszi a bélműködését. Számos nyúlnál elő fog kopási rendellenesség,amit a nem megfelelően záródó fogazat okoz.Ilyen esetben a fogkoptatók sem elegendőek és állatorvosi beavatkozásra van szükség.Ezek az állatok rendszeres fogápolásra szorulnak.
A kutya és a macska sem egészségügyi sem egyéb veszélyt nem jelent az éticsigákra. És viszont.