1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
T. Gazdi! Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. üdvözlettel: dr. Stark Róbert
A több macska közös élettérben tartását sok minden befolyásolja. A különféle konkurenciaharcok megelőzésének egyik leghatékonyabb módja az ivartalanítás. A szőrhullást ritkán okozza lelki ok - stressz ! Gyakoribb a táplálkozással vagy szőr- bőr betegséggel, allergiával összefüggő tünetek.
Mindenképpen el kelleni vinni állatorvoshoz, mert ugyan a túlnőtt fogakat otthon is le lehet csippenteni, de a kisett alsó fogak miatt muszáj lenne megvizsgálni a kisállatot. Persze, ha nem az egész törött le, hanem csak egy darab, néhány nap alatt visszanőhet, nem okoz kellemetlenséget a tengerimalacnak. Kísérjük figyelemmel a kérdéses fog növekedését, míg vissza nem nyeri eredeti hosszát. Ha emiatt nem tud megfelelően táplálkozni, a táplálékot apróbb darabokra vágva adjuk neki, szükség esetén átmenetileg pépes ételt is készíthetünk, arra törekedve, hogy minél hamarabb visszatérjünk a hagyományos étrendre. Orvoshoz akkor forduljunk, ha a törött fog felülete csipkézett (esetleg szúrós sarka van), a szemben levő metszőfog ferde, a tengerimalac étvágytalan, nem rág megfelelően, gyulladást vagy fertőzést észlelünk. A C-vitamin hiánya jelentősen rontja az egészséges fogak kialakulását, fejlődését, ezért a tengerimalac étrendje legyen C-vitaminban gazdag Túlnövés elkeerülése:Ha kedvencünk megfelelő mennyiségű szénát fogyaszt a nap során elkerülhető, hogy fogai túlnőjenek. Ha a metszőfogai lesznek hosszabbak a kelleténél, egy csipesszel (gyakorlatlanabbak esetében orvosi segítséggel) lehetőség van azok fájdalommentes megrövidítésére.
Kedves Nyuszigazdi! Sajnos előfordulhat nyulaknál is, hogy nem vemhesül. Azonban a nyulaknál nincs kifejezett ivari ciklus, azért mégis hatnak rájuk a környezeti hatások. (náluk a petesejt leválását a párzás idézi elő). Próbálkozz az őszi időjárás mellett még egyszer vagy kétszer. az is előfordulhat, hogy kivételesen "rossz" illetve egymással nem összeférhető bakokkal próbálkoztál. Igaz, hogy kicsi az esélye, de előfordulhat. Azonban arra figyelj, ha nincs párosodás és mégis elkezd a nyuszi fészket rakni, szőrt tépni. Előfordulhat, hogy álvemhes. Ez hormonprobléma miatt alakul ki, ami hátterében állhat annak is, hogy nem sikerül vemhesülnie. A sorozatos álvemhesség azonban méhgyulladást okozhat, tehát ilyenkor tanácsos orvoshoz fordulni. Ha sokszor egymás után észleled a jelenséget ( ilyenkor az állat pontosan úgy viselkedik, mint vemhesen, de nem lesznek utódok. Majd néhány hét múlva újra előjöhet a viselkedés). Ha kérdésed van nyugodtan keress meg. További Szép Napot Gabriella
A természetben a hím egyedek szinte életük végéig nemzőképesek.