1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Vagy biztonságosabbnak, nyugodtabbnak érzi a kinti helyet, vagy valami baj van ezzel a kiskutyával is, és érzi, hogy nem életképes. Igyekezzenek neki a házon belül egy védett zugot biztosítani, ahol nem nagyon zavarják őt.
Kedves Norbert! Ha jól értem, a kutyusnak egy megfázásból adódó légúti hurutja van. A váladék felszakadásának segítésére a STODAL szirupot tudom ajánlani napi 2-3x1 teáskanállal. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A kutyájuknak sokféle olyan baja lehet, ami fájdalom érzettel jár (a tapasztalt tünetek erre utalnak). Miután tacskóról van szó, ebben az életkorában már elképzelhető, hogy a gerincével van baj (ez jellegzetes tacskó probléma). Azt javaslom, hogy érdemes lenne ALAPOSAN kivizsgáltatni (főleg egy ortopédiához értő állatorvossal).
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a kiscicát állatorvoshoz! Antibiotikumos kezelésre van szüksége és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás nagyon helyes.
Akadályozza meg, hogy a kutya a csirkékhez, a csirkék a kutyához juthassanak. (A macskát is nehéz a díszpinttyel közös élettérben tartani.) Egy húsevő, ragadozó állat természetesen viselkedik, - csak ez vagy a csirkéknek nem jó, vagy Önnek. Egy állatfajt egy másik, a zsákmányállatával azonos állatfajjal együtt tartani csak szakszerű, a születés pillanatától kezdődő szoktatással, tréninggel lehet kivitelezni.