1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Kérdező! Azonnali ultrahang vizsgálatra van szükség, keresse fel állatorvosát. Dr. Puskás Gábor
Kicsit több információra lenne szükség. Első ránézésre nagyon kicsi a medence, a víz nem állt még be, a növény sincs rendben... Szerintem indítsa teljesen újra az akváriumot(teljes kimosás, talaj a teljes felületre, Kardfű helyett pl. jávai moha) és garnélákat tartson benne. A képen lévő dániók nem hiszem, hogy megérik a holnapot.
Tisztelt Gazdi! Kérem vigye el állatorvosához a kutyát, mert vizsgálat nélkül az elváltozásokat nem lehet tisztázni. Pl. röntgen vizsgálat, laborvizsgálat stb. szükségeltetik stb. Köszönettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Minden körülményt figyelembe véve a műtét mellett döntenék. Mégpedig minél előbb. A kedvező vérvizsgálati leletek ellenére ilyen méretű daganatnál már komoly esély van az áttét képződésre. Az altatás kétségkívül jár kockázattal. De ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy ha nem operálják meg, akkor mi lesz? Utóbbi esetben nagyon rossz a prognózis. Ma már vannak olyan altatószerek, melyek igen biztonságosan alkalmazhatók, és a műtét után a beteget azonnal fel lehet ébreszteni. Azaz csak addig alszik, amíg feltétlenül kell A szívbetegség súlyosságának mérlegelése után esetleg szóba jöhet a felületes altatás és a helyi érzéstelenítés kombinációja is. Véleményem szerint ebben a stádiumban már sem a konzervatív (pl. szteroidos), sem a citosztatikum nem biztatnak eredménnyel. Értelemszerűen vonatkozik ez a deutérium mentes vízre is. Műtét utáni felépülés támogatására vitamin és ásványi anyag ill. nyomelem kiegészítők, roborálószerek és jó táplálás jöhet szóba. Immunerősítők is hasznosak lehetnek.
Általában egy kis darabka letörése a fogról nem jár fájdalommal vagy bármilyen egészség károsodással,csupán szépséghiba.A fájós fogú kutya éhes,el is kezd enni,majd miután ráharapott a beteg fogra a fájdalom miatt befejezi az evést.A beteg fogat is meg lehet gyógyítani,erre szakosodott rendelőkben vállalnak tömést,fogpótlást.Végső esetben a foghúzás jön szóba.