1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! A kutyus állapotára és korára való tekintettel első lépésben mindenképpen egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok (laborvizsgálat, hasi ultrahang, EKG). Ha ez megtörtént, akkor Önnek, mint az állat új gazdájának, kell eldöntenie, hogy milyen típusú kezelést szeretne: szokásos ill. alternatív gyógymódok (szelíd gyógymódok, pl. homeopátia). Ha ez utóbbit választja, akkor én magam is tudok Önnek segíteni, de ez esetben a levelében leírtakhoz képest jóval több információra lenne szükségem, ahhoz, hogy kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb, leghatékonyabb terápiát tudjam nyújtani. 06 (20) 928-4425 Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A Kutyával, vagy az Apjával ??? :) Mindent újra kell kezdenie az elejéről, ezzel együtt teljesen megszüntetni az Apja és a Kutya közötti kapcsolatot: - kontaktus erősítés - falkarangsor kialakítás és erősítés - közös séták, játékok - engedelmességi gyakorlatok tanítása pozitív megerősítéssel
A tüzeléstől valóban nem lesz terhes, mert ahhoz párosodni kell egy kan kutyával. Úgyhogy, ha megoldható a fiúk biztos távoltartása, akkor ezzel nem lesz gond. Az viszont azért nem egészen megnyugtató, hogy ilyen rövid idő alatt ennyiszer tüzel. Ezt azért jó lenne kivizsgáltatni, hogy mi áll ennek a hátterében. Úgyhogy, én azt ajánlom, keressenek egy jó szaporodásbiológus állatorvost, aki megfelelő vizsgálatokkal kiderítheti, hogy minden rendben van-e a petefészkeivel, nincsenek-e ciszták rajtuk, rendben van-e a hormonháztartása, stb.
Kedves Besszi! Természetesen dzsungáriai törpehörcsög is ehet tejtermékeket, érdemes heti rendszerességgel adni nekik. Ha babás a hörcsög 3 naponta is adható, azonban ilyenkor tejet nem érdemes, és nem is jó nekik adni, mert káros lehet a magzatokra nézve. Ha már nincsenek kölykök, vagy a kis hörik elérték a 2 hónapos kort, kis mennyiségben akár tejet is kaphat, ha áztat bele egy kis zabpelyhet, vagy natúr kukoricapelyhet, ilyesmit. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kivizsgálásra lenne szükség, hogy biztosan atkáról van-e szó? Nem kizárt az allergia sem. Legjobb lenne bőrgyógyászati szakrendelésre vinni őt,ha van ilyen lehetőség a lakóhelye közelében. Ha szőrtüsző atkája van, segíthet az Advocate spot on csepp. Beszerezhető az állatorvosánál,vagy állatpatikában.