1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A leírás alapján tüzel.
Ha a madár tünetének okozója tojásvisszatartás, akkor azt kloákába juttatott paraffinolajjal, szükség esetén kimasszírozással, vagy oxitocin injekcióval lehet kezelni, Hozzáértő madarász, vagy állatorvos felkeresése indokolt!
Kedves Érdeklődő! Természetesen lehet, minden gyümölcsfa ága (és rügyei) ehetőek a hörcsögök számára (is). Kiváló a cseresznye, alma, meggy, barack, szilva, körte, szőlő (bár nem fa). Ezek valamelyike, vagy mindegyike szinte minden kertes házban megtalálhatóak. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A csőr feletti viaszbőr deformációját az esetek túlnyomó többségében atkafertőzés okozza. Ritkán, de előfordul májfunkció zavar, vagy hormonális probléma jeleként, főként idősebb madarakon. Lokális kezelésként paraffinolajos ecsetelést javaslok, de érdemes lenne visszamenni a kórházba az atka elleni kezelés ismétlése, illetve kivizsgálás(pl. székletminta-vétel baktériumtenyésztéshez) céljából. A kezelést önállóan is elvégezheti Ivermectin spot on light készítménnyel, melyből 2-3 cseppet kell a madár tarkójára cseppenteni. Egy cseppet a fertőzött bőrfelületre is juttathat úgy, hogy az orrlyukakba ne kerüljön.
A babéziózis még az enyhébb esetekben is komoly és súlyos betegségnek számít, már csak azért is, mert hirtelen megfogy a vörösvérsejtek száma, a szétesettekből kiszabaduló melléktermékek pedig megterhelik az anyagcserét. Az étvágytalansága érthető, és még eltarthat akár több napig is. A felépüléséhez megfelelő kezelésre, majd a regeneráció időszakában türelmes ápolására van szükség.