1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi, akkor megnjünk sorban, 1, a kiscica a korai elválasztás miatt is rághat, általában 8 hetesen szokás elhozni az anyjától, a 6 hetes lehet még egy kicsit korai volt, de semmi gond, úgy látom jó helyre került :). Abba fogja hagyni, ne izguljon, koppintson az orrára vagy spriccelje le vízzel. Figyeljen a cicára és foglalkozzon vele, hamar abba fogja hagyni. 2, alom evése, ez is abbamarad. még fiatal, megtanulja, hogyan kell használni. Általalános alomra szoktatási módszer: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve 3, a kisciák gyakran leesnek innen-onnan, szerencsére eleinte nem is bírnak túl magasra mászni, így mire magasabbra megy, meg is fogja tanulni, hogy onnan, hogyan kell lejönni. Amíg csak egy ágyról, kanapéról huppan a földre, és utána ijedtében elszalad, addig nincs ok aggodalomra.Egy dologra azonban érdemes odafigyelni, ha panel lakás, akkor az ablakokat fedjük be hálóval, sajnos sok cica esik ki a sokadik emeletekről :(
Ha nagyon éhes, akkor meg fogja enni a tápot is. A prémium tápok, amelyekben nem csupán 4 % hús van, hanem jóval több, egészségesek. (Drágábbak is, de kevesebb kell belőlük!) Próbáld ki azt, hogy a tápra öntesz egy kis kefírt, joghurtot, levest, tehát valamilyen "feltétet", hátha úgy szívesebben megeszi! De ha mégsem, ne hagyd ott előtte, egyrészt, mert megromlik a nedves feltét miatt, másrészt, mert meg kell tanulnia, hogy nem szabad válogatni, és akkor van evés, amikor a gazdi lerakja elé az ételt. Ha egész nap előtte van, akkor még annyira sem fogja megenni. Ha negyed óráig nem nyúl hozzá az ételhez, vedd el tőle, és csak fél nap múlva kapja meg újra. Ezzel a módszerrel nagyon jó esély van rá, hogy leszokik a válogatósságról. (Eleinte a feltét aránya legyen nagyobb, majd fokozatosan egyre inkább a tápból legyen több az összekészített ételben)
Kedves Noémi! elnézést a megkésett válaszért. Ilyen elváltozás a páncélzaton akkor történik, ha azt valamilyen sérülés éri. Valószínűleg több hónappal-évvel ezelőtt ott a teknős megütötte azt a részt. És miután meggyógyult levedlette...kis horpadás marad a helyén...végülis normális sebgyógyulásnak tekinthető ez... Üdv-Éva
Valószínűleg nyugodtabb helyre lenne szüksége, ahol nincs akkora forgalom, mint egy nappaliban. Ha a régi helyén jobban érzi magát, akkor helyezzék át a kuckóját!