1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A válaszom a kérdésre rövid: nem tudom! Ez egy rendkívül speciális panasz, ami okának kiderítése nem lesz egyszerű. És még az sem biztos, hogy ebben egy állatorvos segítsége kell(het).
Nem, nincs semmi baj, ez a két dudor a kutya természetes "alkatrésze". Nemi izgalom hatására duzzadnak meg ezek a mirigyek.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. A leírt tünetek uyganis sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom.
Ha ez az elváltozás többször vagy folyamatosan előfordul, javaslom hogy vizsgáltassa meg állatorvossal. Az is lehet hogy ezek a tünetek csak átmenetiek voltak és maguktól megszűnnek.
Kedves Gazdi! Ritka esetekben előfordul, hogy a gyógyulás ilyen sokáig elhúzódik de mindenképpen érdemes felkeresni a műtétet végző állatorvost kontrollvizsgálat céljából. Amennyiben mindent rendben talál, fizioterápiával lehet a fájdalmat csillapítani és a helyes végtaghasználatot elősegíteni. Fizioterápiával foglalkozó szakemberek elérhetőségét itt találja: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta