1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A leírtak alapján nem gondolnék mérgezésre, viszont itt a kullancsszezon java. Rengeteg a babesiosisos beteg. Minden étvágytalan, kedvetlen állattal sürgősen ajánlott állatorvoshoz fordulni, mert a friss esetek egy kezeléssel gyógyulnak., 3-4 nap után viszont már az állat élete forog kockán. Akkor is tegyék ezt, ha nem találtak kullancsot az állatban. Sokszor nem találjuk meg a kullancsot, a labor viszont igazolja a diagnózist.
Nagyon rossz ötletnek tartom, hogy kegy öreg beteg, valamint egy az első szüléshez már idős ( 5 éves)kutyája mellé hozott kannal szeretne utánpótlásról gondoskodni. Sajnos az idős kutya is megfoganhat. Hogy meg tudna-e elleni, kétséges,de daganataival szoptatni nem tudna. A tumorjait nem szabadott volna hagyni kifekélyesedni, hanem amint észrevették, műtéttel el kellett volna távolítani őket. Fiatal kori ivartalanítással az emlődaganatok egyébként megelőzhetőek lettek volna. Ha két kutyája mellé szeretne harmadikat is, azt javaslom,az ország bármelyik menhelyéről fogadjon örökbe kutyát. Jót tenne ezzel egy állattal és az állatvédelem ügyét is szolgálná.
Ezt így nem lehet megmondani, ha a körülmények nem változtak akkor meg kéne állatorvossal nézetni. A 30-31 fok egy terrárium átlaghőmérsékletének elég magas, az ideális ha az állat hűvösebb helyet és melegedőpontot is tud magának találni.
Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Először is azt kellene pontosan tisztázni, hogy a szemével mi a helyzet. Ehhez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni szemész állatorvossal (ma már sokfelé van ilyen szakrendelés). És szerintem szükséges lesz egy teljes körű belgyógyászati kivizsgálás is. Utána lehet arról beszélgetni, hogy mi várható,