1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kelésgyengék, amit okozhat elhúzódó kelési idő (pl. alacsony keltetési hőmérséklet miatt), vagy baktériumfertőzöttség is. A lábak összekötése, probiotikumos, "E"vitaminos, almaecetes víz itatása segíthet felerősödni.
Az egyik leggyakoribb probléma, hogy vadászgörényünk olyat nyel le, ami bélelzáródást okoz. Tünetei: Hányás, hasi puffadás, erőlködés. Mindenképpen adjunk hashajtót az állatnak. Ez lehet egy fél teáskanálnyi vazelin, vagy tej. Vigyük állatorvoshoz, mert a bélelzáródás halálhoz vezet. Olvass tovább! Mennyibe kerül a vadászgörények oltása? A vadászgörények bűzmirigyét milyen esetben kell kioperáltatni?
Az egészséges madarak többségére valóban az a jellemző, hogy egyik lábukat felhúzva alszanak. A beteg, vagy öreg madarak stabilabbak érzik, ha mindkét lábukkal kapaszkodnak. Ha nincs betegségre utaló tünet(borzolt toll, váladékos orrnyílás, "szorgyogás", ziháló légzés stb.), akkor lehet egyedi szokás is, betegség gyanúja esetén viszont ajánlott egy orvosi kivizsgálás.
Kedves Gazdi! Állatorvosnál voltak már? Látatlanban nem lehet meggyógyítani, fizikális vizsgálat szükséges. Súlyosak a tünetek, vigyék mihamarabb állatorvoshoz! Oltásai megvoltak? Parvo? szopornyica? negyedévente féregtelenítik? Sok kérdés felmerül és mindenképpen kezelészt igényel... Bélgyulladást okoznak a vírusok (parvo, rota, korona, szopornyica), a baktériumok (Salmonella, Yersinia, Campylobacter, stb) és a paraziták (orsó-, galand-, horgasfejű férgek, Giardia, Isospora).
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás és a rangsorba állítás segít megoldani a konfliktusokat! Kezelhetetlen kutya nincs, csak neveletlen. Semmi különös nincs abban, ha egy boxer és egy amstaff összeverekszik.. Az a baj, hogy nincs kivételezés !!! Ami hiányzik azt úgy hívjuk: falkán belüli hierarchikus rangsor ! Ezt a kutyák embertársák (falkavezér!) kell tudnia megértetni és közölnie a kutyákkal (falkatagokkal!) szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot. érdemes lenne ezt is elolvasni >>