1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Megfelelő ásványianyag ellátás esetén, a tojásevés stressztünet is lehet. A madarak költésére alkalmatlan fészek, zavarás lehetnek kiváltó okok. Ritkább esetben a túlzott fehérjebevitel miatt is lehet költésrombolás tünete, ha a szülők korábban éreznek késztetést új költésre, mint hogy az előzőt befejeznék. A tojásevés általában a véletlen tojástöréstől kezdődik.
Egy az előzőtől magasabb szakmai szinvonalú állatorvoshoz vigyék, mert a leírt tünetet egészséges kutya nem mutatja ok nélkül. Az én első tippem epilepszia, - mivel lehet, hogy amikor a Dr. nézte/vizsgálta, akkor már nem volt tünet (?)
Vannak kutyák amelyeket rendkívül megvisel a környezet/gazdi váltás. Normál helyzetben egy hetet nem nagyon bír ki a kutya táplálékfelvétel nélkül. 1 - 2 napig csak víz legyen előtte, semmivel ne próbálkozzanak, - ekkor jöhet a vízben főtt csirkemáj!!! Étvágynövelő szirup >>> http://www.naturkutya.hu/termek/135/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_szirup Étvágynövelő tabletta >>> http://www.naturkutya.hu/termek/136/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_tabletta Bach-virág szerrel lehet a trauma okozta állapotot oldani: http://www.naturkutya.hu/termek/7/5_krnyezetvltozs__bachvirag_keverek_allatoknak_cseppek_formajaban
Kedves Krisztina! Nem tudom hol lakik, de manapság minden településen elérhető állatorvos kolléga. Én az ottani árakról tájékoztatást nem tudok adni, de a felsorolt jelenségek külön-külön midegyike orvosi ellátást igényel. Kérem keressen fel a környéken egy kollégát, aki kielégítő módon el fogja látni a kutyust. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Akár egy párzás után is vemhes lehet a szuka. Széthúzni nem szabad őket. Az előesett pénisszel állatorvoshoz kell fordulni, mert sérülékeny és akár el is halhat a kilógó szerv a vérkeringés zavar miatt. A nem kívánt kölyökáldás megoldása az ivartalanítás. Van rá innentől kb 60 nap, de jobb lenne nem meg várni, míg előrehaladott vemhes lesz a szuka. Kb 1 hónap múlva ajánlom a műtétet, mert akkor a tüzelés okozta hormonhatás miatti vérzékenység már csökken.