1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Azt javaslom, hogy forduljon holnap egy másik állatorvoshoz, mert ennek a problémának van más megoldása is mint a várakozás. Ez egy speciális műtét, amivel ismét rögzítik a fülkagyló két szétvált lemezét egymáshoz. (Ha beírja a google keresőjébe, hogy "othematoma műtét", számos olvasni valót talál róla.)
A leírt tünetek a jellemzőek a félős kutyákra, … az kicsit elgondolkoztató, hogy 4 év óta most gondolt elősször arra, hogy ezen változtatni kellene. Ajánlom figyelmébe a témában írt korábbi publikációm >>> www.4tappancs.hu/download/publ06.pdf Vagy a 4TAPPANCS ismeretterjesztő e-oktatását >>> www.4TAPPANCS.net
Kedves Gazdi! Meg kell nézetni a kutyust, mert lehet ez nagyon veszélyes is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Konyári Léna! Lehet, hogy van benne idegentest (toklász, tüske stb.), de lehet daganatos hátterű probléma is. Szerintem mutassa meg egy másik kollegának is...
Kutyáknak való hányáscsillapítót vásároljon állatpatikában, vagy állatovosánál. Nem stresszoldó, hanem kimondottan hányáscsillapító létezik!